5 miksów na pierwszą połowę lata | Electronic Beats Poland
Feed/Music

5 miksów na pierwszą połowę lata

Po krótkiej przerwie wracamy z naszym cyklem prezentującym miksy i podcasty polskich DJ-ów.

Dziś ponownie bogactwo gatunkowe, bowiem dostarczamy wam zarówno mocne techno, jak i klasyczny, esencjonalny house oraz brzmienia etno i afro.

 

CARLA ROCA / RadioSPACJA

Carla Roca i RadioSPACJA – te dwa terminy mają jeden wspólny mianownik: nawiązują do muzycznej Starej Szkoły! Stołeczna Radiostacja edukowała wielu z was w kulturze tanecznej i hip-hopie, tymczasem Carla Roca  zaczęła w 2001 roku swoja karierę DJ-ską  szybko  stała się najpopularniejszą i najczęściej występującą DJ-ką w naszym kraju. W kolejnym roku, otrzymała propozycję występu na Mayday Polska, a podsumowaniem pasma sukcesów był wynik plebiscytu klubowego magazynu „Laif” na „Najpopularniejszego Polskiego DJ-a 2002 roku”, w którym zajęła drugie miejsce.

Nie tak dawno Karolina Majewska zagościła w naszym cyklu rekomendowanych miksów setem z Instytutu, a dziś prezentujemy najnowszy – właśnie z odrodzonej RadioSPACJI – audycji Lepiej Niż w Klubie”. Miks dotarł już do 3-go miejsca globalnej listy Hard Techno. A uchylając rąbka tajemnicy: świetny wspominkowy felieton Carli przeczytacie w nadchodzącej jesienią książce „30 lat sceny techno w  Polsce”.

KACPER BOGACZ / The Blue Oyster

Czy jest niedopatrzeniem, że w naszym cyklu wybranych miksów Kacper Bogacz pojawia się po raz pierwszy? Być może. Ale wytłumaczeniem jest również fakt, że ten artysta bardzo pracowicie spędzał ostatnie miesiące … w studio nagraniowym. Jego gitarę możecie usłyszeć na nowej płycie Catz ‘N Dogz „Moments”, ale absolutnym highlightem jest najnowszy album „Stories” na OTAKE Records .

Kacper nagrał płytę nie-taneczną, ale wyjątkową, mieszającą elektronikę z brzmieniami akustycznymi i klasycznymi – concept-album, który można podciągnąć pod gatunek modern-classic.

My natomiast sięgamy do bardziej parkietowej odsłony selekcji Kaspa, prezentując jego set z ulubionej tego lata miejscówki streamingowej The Blue Oyster – pod egidą klubu Luzztro.

Tutaj Kacper serwuje nam szereg house’owych bangerów ( z absolutnie genialnym, korzennym „Raw Uncut” Amflow ). W rytm tego miksu wracają wspomnienia z nieodżałowanych sobotnich i niedzielnych imprez w Nowej Jerozolimie.

LINK DO SETU

PIOTR HO / Fort BEfore

Piotr Ho aka Piotr Horelik to DJ i szef Bunker Events odpowiedzialnych za open air’owe rave’y z cyklu FORT. Te imprezy mają już wielu wiernych fanów w naszym kraju, dość dodać, że jedno z wydarzeń zgromadziło pond 2000 uczestników! Nowe warunki post-pandemiczne nie są łatwe dla promotorów, ale są też miejscem do popisu dla kreatywnych głów. Tak oto powstała letnia miejscówka z elektroniką pod nazwą PLENER.  Zaaranżowany i udekorowany został teren leżący na Wale Miedzeszyńskim 407, tuż obok Mostu Poniatowskiego.  To nowa przestrzeń, w której podczas wakacji gości muzyka, relaks,  strefy food truckowe. Pierwsze imprezy już za nami (m.in. z serii FORT BEfore). Nasza „polecajka” to właśnie disco-set Piotra z tego wydarzenia, a  chcących zgłębić mocniej styl Piotra Ho, zapraszam do odsłuchu również znakomitego seta ze Smolnej ( B2B z KUAK).

THE SAINT / The Spirit

„Frenchman in Warsaw” , czyli Anthony Saint z kolejnym doskonałym miksem, który tuż po premierze wylądował wysoko w rankingach, dostając się do pozycji #1 electronica (Poland), #1 techno (Poland) i #28 deep techno (Global). Ten DJ preferuje łagodniejsze, głębokie brzmienia muzyki tanecznej i lounge: od deep- i  afro-house po nu-jazz, ale zdarzyło mu się grać na całym świecie ( od Kijowa po Monaco, Miami i Kopenhagę, Saint Tropez i Mauritius). A nie tak dawno zagrał swój epicki… 8-godzinny miks w stołecznej Iskrze, tuż po ponownym otwarciu.  W nowej odsłonie miksu The Spirit usłyszycie m.in. Sebastiana Legera i RAIDHO.

TRUANT / Wake & Rave

Truant gości w naszym cyklu po raz wtóry. Powiedzieć o tym DJ-u, że potrafi grać bardzo eklektycznie, to nie powiedzieć nic. Patryk Szulc zbiera i grywa bardzo szeroki wachlarz muzyki tanecznej: od jungle, poprzez old-skoolowy house, aż po pompujące techno. TEB pisało o nim również jako producencie (czekamy na kolejne nagrania powstałe podczas lockdownu!) Przez ostatni miesiąc Truant zaczął być obecny w imprezowym życiu Warszawy „in full effect” grając na Smolnej, The Blue Oyster czy w PLENERZE oraz nagrywając kilka podcastów. Nam zapadł w pamięć jeden z  najbardziej ekscytujących i najmocniejszych – nagrany dla coraz lepiej radzącej sobie na naszym rynku marki Wake & Rave. Zapnijcie pasy, oto Truant!

selekcja: Artur Wojtczak