Electronic Beats Poland
Music

Raperzy inspirują - Rap Biblioteka

Wpływowi raperzy inspirują, opowiadając o swoich ulubionych książkach.

Czy w czasie dominacji kultury cyfrowej – video, gifów, memów można przekonać do sięgania po literaturę?

Jak dotrzeć do Generacji Z zatopionej w ekranach smartfonów? Być może poprzez wideo, takie jak te.

#WhatWeDoNext

Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia.

W odcinkowej serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Łona, Włodi, Sokół, Pezet oraz Saful rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość. Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie.

W czwartym odcinku serii wystąpił Kamil Nożyński. Odtwórca głównej roli w serialu “Ślepnąc od świateł” fanom rapu znany jest przede wszystkim jako członek grupy Dixon37.

Saful opowiedział o lekcji, jaka płynie z lektury doświadczeń i wspomnień wojennych, o prawdziwości etosu półświatka w literaturze, a także gdzie szukać rzetelnej krytyki systemu. Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” zdradzi też, czym najbardziej urzekła go książka Jakuba Żulczyka.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W trzecim odcinku serii udział wziął Sokół.

Dowiemy się z niego za co artysta ceni styl Hłaski i Nowakowskiego, dlaczego warto czytać rosyjskich klasyków literatury, czym urzekła go Maria Janion, a także po jaką książkę warto sięgnąć w trakcie imprezy. W rozmowie z Rasem – raperem znanym z zespołu Rasmentalism oraz audycji w newonce.radio – Sokół odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W drugim odcinku serii udział wziął Włodi.

Artysta zdradził co według niego odróżnia Bukowskiego od Grzesiuka, ile zostało z Warszawy Tyrmanda, jakie doświadczenia z wojny domowej w Hiszpanii wyniósł Orwell, a także co składa się na tekściarski niezbędnik członka Molesty.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W pierwszym odcinku serii  udział wziął  Łona.

Z tej rozmowy odbiorcy dowiedzą się m.in. jaka książka uratowała raperowi życie, co by było gdyby Andrzej Wajda słuchał scenarzysty, co Łona sądzi o pacyfizmie Vonneguta czy sytuacji rasowej w USA. W rozmowie z Rasem – raperem znanym z zespołu Rasmentalism  – Łona odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Premiera kolejnych odcinków RAP BIBLIOTEKI w każdą kolejną środę do 16 września na kanale YouTube .

Więcej informacji o projekcie dostępne jest na stronie projektu www.rapbiblioteka.pl, a po najświeższe aktualności zapraszamy na profil na Instagramie: www.instagram.com/rapbiblioteka.

Takim pomysłom wypada tylko przyklasnąć!

 

 

 

Loading...