Electronic Beats Poland
Music

Carl Cox wyda najnowszy album wrocławianki An On Bast!

Z wielce utalentowaną AN ON BAST rozmawialiśmy przy okazji premiery EP-ki “Stay Super”. A dziś informujemy o kolejnym wielkim  sukcesie tej artystki: Ania Suda  wyda jesienią swój najnowszy LP w wytwórni legendarnego Carla Coxa!

AN ON BAST, czyli Anna Suda, jest obecna na scenie muzyki elektronicznej od 2006 roku. Absolwentka Red Bull Music Academy grywa znakomite live-acty  z muzyką house i techno oraz improwizowane, eksperymentalne formy z użyciem instrumentów hardware’owych. Występowała na wielu festiwalach: od barcelońskiego Sonara po krakowski Unsound, Garbicz i niemiecki Nachtdigital.  Ma na koncie kilka albumów wydanych w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Chętnie reinterpretuje klasyczne dzieła Wieniawskiego, Chopina czy Pendereckiego na brzmienia elektroniczne.

Carl Cox – absolutna legenda światowej sceny tanecznej, DJ i producent obecny na niej od lat 80. Wtedy to zaczynał swoją przygodę z graniem balearycznego house’u i propagowaniem kultury klubowej w BBC Radio 1 czy setkach klubów na całym globie, gdzie zdarzyło mu się grać jako DJ. Autor niezliczonej ilości kompilacji, singli, remiksów, zwycięzca rankingów na najlepszego DJ-a na świecie. Wielki autorytet i kultowa figura techno-sceny. Wiele jego występów przeszło do historii jako historyczne – wspomnijmy tu choćby set zamykający ostatnią noc działalności klubu Space.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Gdy Carl i An On Bast łączą kreatywne siły – czekamy z niecierpliwością  na efekty! 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Skupiamy się na techno, które jest produkowane przez artystów, którzy wykonują tę muzykę live” to motto Coxa i Christophera Coe, wraz z którym prowadzi od lat label Awesome Soundwave. I to oni znaleźli jakiś czas temu naszą artystkę i zaczęli przyglądać – a właściwie przysłuchiwać – jej dokonaniom.

Pierwszym efektem było zaproszenie Ani Sudy na majowy wirtualny (ze względu na epidemię koronawirusa) festiwal live’actowy labelu Awesome Soundwave – organizowany wspólnie z portalem Beatport.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W sierpniu już oficjalnie potwierdzamy: wytwórnia Carla i Chrisa podpisała z An On Bast kontrakt na płytę długogrającą, która ukaże się jesienią tego roku.

Awesome Soundwave skupia uwagę na producentach muzycznych grających live acty. Wytwórnia jest nastawiona na wydawanie albumów takich twórców. Dlatego od początku było dla obu stron jasne, że tworzę większą formę muzyczną. Na ten moment mogę tylko powiedzieć, że będzie to album bardzo taneczny, jakkolwiek różnorodny. Cały proces tworzenia przeze mnie materiału trwał kilka miesięcy” – mówi artystka.

Album będzie nosić tytuł „I Create As I Speak” i wkrótce zdradzimy więcej szczegółów. Jedno jest pewne: znajdziecie tam aż 18 utworów najwyższej jakości dla najbardziej wymagających fanów.

tekst: Artur Wojtczak

Foto: Artur Aen Nowicki

 

 

Loading...