Electronic Beats Poland

Catz ‘N Dogz: kompilacja oraz kampania dla społeczności LGBTQ+

Projekt „ABOUT US.” bierze się z potrzeby zaprezentowania szerszej, międzynarodowej publiczności tego, co w Polsce barwne i radosne, w kontrze do medialnych przekazów skoncentrowanych głównie na zagadnieniach politycznych - piszą Catz 'N Dogz, a my przyglądamy się prezentowanej przez nich płycie oraz kampanii społecznej.

Artyści zaprosili do współpracy twórców związanych z rodzimą sceną muzyki elektronicznej powiązanych ze społecznością LGBTQ+ – kompilacji towarzyszy specjalny dokument.

Jak zawsze przy projektach tej dwójki, punktem wyjścia są określone wartości: równość, jedność i celebracja wspólnotowości. Owocem szeroko zakrojonej współpracy jest album z dwunastoma utworami napisanymi specjalnie na tę okazję i film prezentujący czołowe postacie sceny zaangażowane zarówno w animowanie życia kulturalnego wielu polskich miast, jak i działalność aktywistyczną.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Partnerem projektu jest, pozarządowa organizacja działająca na rzecz wprowadzenia w Polsce równości małżeńskiej Miłość Nie Wyklucza.

Kompilacja ukazała się nakładem wytwórni Pets Recordings. Okładkę zaprojektowała autorka kultowych już w Polsce plakatów – Ola Jasionowska.

 

Catz ’n Dogz od lat wspiera społeczność LGBTQ+, silnie obecną na scenie klubowej i jednocześnie wiele tej społeczności zawdzięcza. Projekt jest więc ukłonem w stronę tych, którzy przez ostatnie lata doświadczali społecznego wykluczenia i dla których środowisko muzyczne zawsze stanowiło potężne źródło wsparcia.

To celebracja nowych środowisk skupionych wokół takich osobowości jak BOŻNA, LAVAXXX, Twoja Stara czy zdobywającego coraz większą popularność duetu IKARVS.

Usłyszymy też An On Bast, Baascha, Cougar.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Kreatywny zestaw uzupełnia Kitty Sarcasm, Cougar, Iwona Skv, GIGEE i Max Skiba, a oprócz Catz ’n Dogz na składance pojawi się też solowy projekt Wojtka – Ketiov, rozwijany przez niego przez ostatnie lata w Madrycie.

Projekt „ABOUT US.” to prospołeczna kampania wizerunkowa. O taką Polskę tańczymy!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Published May 19, 2024. Words by Redakcja, photos by Ola Jasionowska.