Electronic Beats Poland
Music

Eksplozja w Bejrucie zniszczyła dzielnicę klubów

 

Wszyscy słyszeliśmy o straszliwej tragedii po eksplozji w Bejrucie. Zdarzenie miało również wpływ na miejsca związane z tzw. życiem nocnym.

Eksplozja w Bejrucie spowodowała wielkie zniszczenia w mieście i praktycznie zmiotła jego dzielnicę z klubami nocnymi. Fala uderzeniowa po wybuchu była ogromna – Czerwony Krzyż informuje, że co najmniej 100 osób zostało zabitych, a 4000 innych zostało rannych.

Dziesiątki klubów nocnych i barów znajdowało się blisko miejsca eksplozji, w tym The Gärten, The Ballroom Blitz, The Grand Factory, AHM i B018.

Wiele z tych miejsc odegrało kluczową rolę w implementowaniu kultury tanecznej na grunt libański i współtworzyło podwaliny undergroundu, np.  Gärten jest prowadzony przez pionierską ekipę überhaus, która była jednymi z pierwszych promotorów w mieście, B018 bukuje DJ-ów  didżejów od ponad 20 lat – klub został niedawno przeprojektowany przez libańskiego architekta Bernarda Khoury’ego.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Zniszczeniu uległo również The Egg, dawne brutalistyczne kino i miejsce wielu nielegalnych  rave’ów.

Współwłaściciel Ballroom Blitz opowiedział Mixmagowi:

Eksplozja zniszczyła Bejrut i wstrząsnęła całym krajem. Tysiące rannych, ponad sto zabitych, a ich liczba wciąż rośnie z minuty na minutę. Przestaliśmy myśleć jak klub i zaczęliśmy myśleć jako zespół osób, które gromadzą pomysły, by starać się pomóc w najbardziej efektywny sposób, jaki tylko możemy wymyślić.

Loading...