Electronic Beats Poland
Music

Niemiecki językiem muzycznej pasji

Tak, dobrze wiemy jak istotnie w życiu są języki obce. I z entuzjazmem wspieramy kampanię promującą język niemiecki. Bowiem jest to również język muzyki!I nasza idea odnośnie #whatwedonext

Pomysł na kampanię zrodził się stąd, że badanie wśród polskiej młodzieży pokazało, że zaledwie 3% Polaków kojarzy Niemcy z muzyką. Jak to możliwe, zważając na ogromny wymiar niemieckiej elektroniki, jaka dociera do naszego kraju, a której słuchamy tak często?

Niemieccy producenci i DJ-e należą do jednych z najpopularniejszych na świecie, a Berlin jest wciąż prawdziwą mekką dla artystów i fanów, którzy masowo odwiedzają takie kluby jak Berghain, Watergate czy Tresor. Zresztą siłą napędową tej metropolii jest napędzająca budżet miasta techno-turystyka.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Wśród klubowych gwiazd zza Odry znane są takie postaci jak Paul Kalkbrenner, Boris Brejcha, Boys Noize, Ellen Allien czy Sven Väth. Trudno też w ogóle stwierdzić, jak brzmiałaby dzisiejsza elektronika, gdyby nie jej pionierzy – zespół Kraftwerk założony w 1970 roku w Düsseldorfie.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Niemcy są też siedzibą znakomitych – kształtujących światowe gusta – labeli takich jak chociażby  Innervisions, Kompakt, Cocoon czy Ostgut Ton.

Również polscy artyści żyją i tworzą w Berlinie ( VTSS, Pysh, Guiddo).  Z kolei nasza rodzima artystka VONDA 7 postanowiła założyć w Berlinie własną wytwórnię o niemiecko brzmiącej nazwie art | werk.

Chcecie robić karierę w muzycznym show-biznesie w Niemczech? Uczcie się niemieckiego. Bo to https://jezyktwojejpasji.pl/muzyka/ !

Fot: Nietypowy.Berlin

 

 

Loading...