Electronic Beats Poland
Music

Druga część programu TNMK.online

Dziesięciu fascynujących artystów dołącza do programu TNMK.online!

Usłyszymy ich w sieci oraz na żywo w dniach 28-29 sierpnia w katowickiej Walcowni.

Piątek przejmuje Ex-Carbon – jedna z najbardziej zaskakujących scen Tauron Nowa Muzyka Katowice. Sobota w Walcowni to gwiazdy elektroniki i klubowe szaleństwo. Sprzedaż biletów na obie daty ruszy w poniedziałek 10 sierpnia o godzinie 12:00. Wszystkie występy będą transmitowane pod linkiem.

Ex-Carbon to unikalny projekt Wojtka Kucharczyka, który od lat zaprasza intrygujących, mało znanych artystów na Tauron Nowa Muzyka Katowice. Występy wielu z nich okazywały się największymi festiwalowymi zaskoczeniami. Nie inaczej będzie w piątek 28 sierpnia w Walcowni, gdzie usłyszymy mieszankę eksperymentalnej elektroniki w wykonaniu nieprzeciętnych twórców. Wśród zaproszonych znajduje się m.in. wokalistka, kompozytorka i producentka Lyra Pramuk. Modulując i samplując swój głos umieszcza go w nowych kontekstach, łącząc klasyczny śpiew, pop, muzykę klubową oraz performance. Sama określa swoją muzykę mianem futurystycznego folku, Podobna etykieta pasowałaby też  do muzyki śląskiego zespołu Mołr Drammaz, którzy na TNMK.online wystąpią wraz z OONDOOD. Bębniarze z kraju Mołr to śląska grupa łącząca radykalne eksperymenty elektroniczne z brzmieniami akustycznymi. Wiele emocji przyniesie na pewno koncert czeskiego zespołu I love 69 Popgejů, którzy określają się jako „punkowcy bez gitar”, a o swojej muzyce mówią „apokaliptyczny trance trash dance”. Oprócz koncertów w piątek nie zabraknie też tanecznego szaleństwa. Słowaccy didżeje Nina Pixel oraz Matwe to specjaliści od bezkompromisowego techno.

https://www.youtube.com/watch?v=5Prc8SYLLZI

Sobota w Walcowni stanie pod znakiem występów gwiazd. Skalpel to światowi ambasadorowie polskiej elektroniki. Przez ostatnie lata zespół koncertował z big bandem, wykonując studyjne kompozycje w aranżacjach na 17-osobową orkiestrę. Podczas koncertu w Walcowni na pewno usłyszymy inspiracje polską tradycją jazzową i fascynujące możliwości nowej elektroniki. Obok nich zagrają rewelacyjni włoscy techno didżeje: Lucy oraz Dino Sabatini. Obaj wyłamują się z techno konwencji. Pod żeńskim imieniem Lucy ukrywa się Luca Martellero, który specjalizuje się w głębszej odmianie techno o ambientowych strukturach. Z kolei Dino Sabatini łączy fascynację dzikim techno z wpływami pogańskiego szamanizmu i odwołań do greckiej mitologii. Program wydarzenia uzupełnią polscy artyści techno. A_GIM to założyciel grup Őszibarack i Nervy, współpracował także z Brodką, Noviką, Hey, Baaschem oraz grupą Husky. Skład zamyka EERT, związany z Biurem Dźwięku Katowice.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

(Wszystkie wydarzenia pod szyldem TNMK.online odbędą się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez w trakcie epidemii koronawirusa. Dla publiczności oznacza to obowiązek zajmowania co drugiego miejsca siedzącego w przypadku koncertów pod dachem. W plenerze należy zachować 2 metry odległości od innych uczestników. W obu przypadkach zalecane jest noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i utrzymywanie zwiększonego dystansu.)

Wszystkie występy będą streamowane na żywo poprzez stronę TNMK.online. To dedykowana, interaktywna platforma festiwalowa. Między 27 a 30 sierpnia 2020 roku obejrzymy tam koncerty i wydarzenia klubowe realizowane na żywo oraz unikatowe koncerty „zdalne”, nagrane przez wyjątkowych artystów z całego świata. Niebawem pod adresem http://tnmk.online/ pojawi się więcej informacji na temat szczegółów wydarzenia. To jeszcze nie koniec odsłaniania programu TNMK.online.

Loading...