Electronic Beats Poland
Music

Premiera: nowy singiel Tomasza Guiddo z Jimim Tenorem

Tomasz Guiddo

Nowy singiel Tomasza Guiddo to prawdziwa bomba w stylu electro, a na featuringu legenda fińskiej awangardy – Jimi Tenor!

Tomasz Guiddo stawiał pierwsze kroki na polskiej scenie w klubie Pruderia, by następnie za sprawą swojego mix-CD dostać się do legendarnej Piekarni. Tomek tak wspomina ten przełomowy moment:

„Wszedłem z ulicy do biura klubu ze swoim mixem demo na CD i powiedziałem, że chciałbym tam zagrać. Asia Hodera posłuchała mojego miksu i przedstawiła mnie głównemu bookerowi – Bertowi (Norbert Borzym) – jako DJa chill-outowego. Bert zaproponował jednak, żebym zagrał house’owy set na jednej z ważniejszych imprez – Piekarnia All Stars – na głównej sali.”

Więcej o tej historii przeczytacie już niebawem w nadchodzącej książce „30 lat sceny techno w  Polsce”, w specjalnym wywiadzie z Guiddo.

Będąc na scenie od początku lat dwutysięcznych, ten artysta zaliczył mnóstwo  arcyciekawych tematów: był członkiem Warsaw Laptop Orchestra, wraz z Mavinem tworzył duet Manhooker, który wydał winyla m.in. w Ostgut Ton.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Po wyjeździe do Azji, edukował mieszkańców Chin na czym polega kultura klubowa, bukował DJ-ów z całego świata: od Richiego Hawtina po Boba Sinclara.

Tomasz Guiddo może poszczycić się współpracą z wieloma muzykami, wokalistami i labelami. W jego utworach udzielali się już m.in. Ursula Rucker, Louie Austin, Jamie Lidell, a najnowszy track powstał we współpracy z fińskim ekscentrykiem sceny elektronicznej – Jimim Tenorem, polskim producentem Piro i wokalistką Nefertyti.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

„Paranormalismi” to prawdziwy electro-banger, który spowoduje, że parkiety zapełnią się błyskawicznie. Utwór zawiera wokale  po fińsku i włosku i seksowne partie saksofonu, grane przez Tenora. Piosenka powstała na bazie nagrania live dokonanego w Shenzen i Hongkongu.

Loading...