5 MIKSÓW POLSKICH DJ-ÓW, JAKIE POZWOLĄ DOTRWAĆ DO WEEKENDU VOL. 2 | Electronic Beats Poland

5 MIKSÓW POLSKICH DJ-ÓW, JAKIE POZWOLĄ DOTRWAĆ DO WEEKENDU VOL. 2

Tak, doskonale wiemy, że najgorsze jest te pierwszych 5 dni po weekendzie! Aby osłodzić wam czekanie na kolejne parkietowe szaleństwa, proponujemy kolejne 5 miksów polskich DJ-ów do domowego odsłuchu.

Words by Artur Wojtczak

DEAS, który śmiało wkroczył już dość dawno do czołówki polskich techno-DJ-ów i wciąż bardzo pracowicie tworzy nową muzykę, która niewątpliwie otwiera mu kolejne drzwi na polskim i międzynarodowym rynku. Karol Mozgawa zagra niebawem na kultowym Instytucie – wystąpi tam również jego partner-in-crime – Agim, z którym tworzy duet Blooma oraz oczywiście szefowie labelu Second State – duet Pan-Pot. Wyczekujcie też bardzo dobrej październikowej premiery Deasa w Quartz Rec. Tymczasem czerwcowy set DEASa z berlińskiego Sisyphos!

JUREK PRZEZDZIECKI to człowiek-orkiestra, autor wielu projektów muzycznych, z którymi jeździł po świecie: od psy-trance po techno i ambient. Zachwyt wzbudza jego kooperacja z Andrzejem Karałowem, wciąż porywają klasyczne wycieczki dźwiękowe w kierunku Detroit w przedsięwzięciu EPI-CENTRUM. I właśnie set z tego muzycznego wcielenia, nagrany na Wisłoujściu, proponujemy wam do posłuchania. Tymczasem Jurka usłyszycie „in da mix” w specjalnej odsłonie: wraz z An On Bast oraz Kubą Sojką we wrocławskim Transformatorze  – 14.09.

TOMASZ GUIDDO zamienił kilka lat temu Warszawę na Berlin, a następnie Chiny, gdzie z powodzeniem edukował azjatycką publiczność kulturą techno. Dziś pisuje o nim Mixmag, jego Vinylhouse odwiedzają zarówno miejscowi, jak i zagraniczni fani analogów. Tomek Świtała produkuje też kolejne single utrzymane w klimatach disco i house – na uwagę zasługuje ostatnia parkietowa bomba „Queen Tea” feat. Niki Darling. A w kolejce do wydania  czeka już singiel z…Ursulą Rucker. Electronic Beats uwielbia muzyczną erudycję – posłuchajcie więc inauguracyjnego miksu dla radia RBL Berlin oraz śledźcie fanpage Tomasza, by złapać go live: w Chinach, berlińskim Panorama Bar czy warszawskiej Wacie Cukrowej.

ELIZA KRAKÓWKA Wszyscy znamy Elizę! Jej liczne projekty muzyczne kształtują warszawską scenę od wielu lat i za te wciąż nowe pomysły ożywiające muzyczną (oraz kulinarną) tkankę miejską ją uwielbiamy. Począwszy od Lezbendu, poprzez Detroit Zdrój w kultowych ‘Piątkach”, aż po inicjatywy takie jak Kobiety-Pistolety. Dziś Eliza robi piękne sesje zdjęciowe, ale też prowadzi (z Agą Kozak) warsztaty uczące ludzi świadomego przeżywania muzyki i związanych z nimi emocji przez ciało. A do tego działa w nowopowstałym Radio Kapitał, gdzie ma swoja audycję. Z przyjemnością rekomendujemy jej  autorskiego seta z audycji #4 – Muzyczne Ciało.

MIC OSTAP czyliMichał Ostapowicz to przedstawiciel „Starej Szkoły” polskiego house i techno, który wciąż nagrywa znakomite rzeczy i aktywnie udziela się na scenie. Jest skarbnicą wiedzy o muzyce tanecznej, a spotkacie go za deckami m.in. w stołecznym klubie Luzztro. Bezbłędnie łączy style muzyczne: od techno do elektro, od EBM po garage. „Audio Mix 27” zawiera m.in. produkcje Legowelt i Karenn oraz…trance’owy klasyk z Ibizy „Greece 2000” Three Drives On A Vinyl.