Electronic Beats Poland
Music

Wystartowała zbiórka na książkę "30 Lat Polskiej Sceny Techno"

Tak, kultura taneczna nad Wisłą trwa już jakieś 30 lat i po raz pierwszy mamy do czynienia z książkowym opisaniem fenomenu house / techno w Polsce.

Przy wsparciu społeczności klubowej, wydawnictwo Krytyka Polityczna  wydaje na jesieni pierwszą antologię sceny techno i szeroko pojętej muzyki elektronicznej w Polsce.To unikatowa pozycja dokumentująca trzy dekady rozwoju kultury, która w weekendy zapełnia kluby w całym kraju.

CROWDFUNDING

Ze względu na dużą objętość, format książki, ilość ilustracji i około 700-stronicową objętość, całe wydanie jest bardzo kosztowne. Dlatego zorganizowana została zbiórka crowdfundingowa.

Zbiórka jest prowadzona pod adresem:

http://wspieram.to/techno

RAVE, Z KTÓREGO DOCHÓD ZASILI DRUK KSIAŻKI

Obok zbiórki, w której nagrodami są bilety, karnety na imprezy i festiwale, 20 marca zorganizowana zostanie specjalna impreza CHARITY RAVE  w warszawskim klubie 999.

W całości polski line-up z kilkoma dawno niewidzianymi za deckami nazwiskami zagra na dwóch poziomach klubu, a cały dochód z bramek będzie przeznaczony na wydanie książki. Więcej info na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/512581686353882/

AUTORZY

Wydawnictwo tak opisuje projekt:

“Do napisania tekstów zaprosiliśmy ponad 70 artystów, wydawców oraz prowadzących kluby i festiwale. Redakcji książki podjęli się Radosław Tereszczuk, Artur Wojtczak oraz  Łukasz Krajewski.  Oni to sięgnęli po prywatne archiwa w poszukiwaniu niepublikowanych do tej pory fotografii.Na ponad 700 stronach zebraliśmy okraszone zdjęciami opowieści osób współtworzących scenę techno dawniej i dziś, które opowiadają, jak muzyka i imprezy zmieniły ich życie, a także samą Polskę. Każdy, kto choć raz uległ hipnotyzującej sile rave’u, znajdzie tu coś dla siebie. To właśnie rave wziął zresztą za swoje credo PLUR: Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek). Choć klimat polityczny panujący w Polsce bywał ponury, w klubach mogliśmy uczyć się, co w praktyce znaczą wspólnota i ideały równości.”

Antologia łączy perspektywę historyczną – daty, miejsca, imiona i biografie – z indywidualnym doświadczeniem zaproszonych na napisania tekstów autorów. Obejmuje szerokie spektrum gatunków mniej i bardziej tanecznej muzyki elektronicznej –techno, trance, rave, dubstep, hardtek, house, drum’n’bass i tak dalej. Kompleksowo prezentuje narodziny i rozwój sceny w Polsce od 1989 roku aż do dzisiaj. Uwzględnia muzykę i clubbing w Warszawie, Gdańsku i Łodzi oraz tylko z pozoru mniejszych ośrodkach, jak Płock czy Szczecin, opowiada o imprezach na plażach i w leśnych ostępach.

KEEP ON RAVING!

Myślimy, że zarówno do uczestnictwa w imprezie w “dziewiątkach” ani do udziału w  zbiórce na książkę nie musimy was już dłużej zachęcać. Cieszy nas to świadectwo pewnej epoko i legitymizacja techno jako elementu kultury wysokiej. A jesienią biegniemy do księgarń!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Loading...