Electronic Beats Poland

Tres Bienski: ekstatyczna muzyka, dekoracje i unikalny dress code

Byliście już na imprezach Tres Bienski? Działają w Krakowie, ale w ten weekend robią najazd na Warszawę, by połączyć najlepszą elektronikę ze unikalnym dress codem oraz dekoracjami!

Tres Bienski został założony przez czwórkę przyjaciół w 2021 roku. Każdy z członków zespołu jest w taki czy inny sposób związany z szeroko pojętą modą. Grupa ma doświadczenie zarówno w pracy z czasopismami modowymi, jak i w branży muzycznej, teatrze oraz kinie.

Tres Bienski był od początku długo wyczekiwanym powiewem świeżości na imprezowej mapie Krakowa, a przybywająca z każdym wydarzeniem ilość fanów, jest tego najlepszym dowodem.

Nie ma tu podziałów ze względu na wiek, płeć, orientację, status czy pochodzenie – nadrzędną zasadą przyświecającą twórcom cyklu jest zasada safe space. Tutaj każdy z uczestników ograniczony jest jedynie przez własną kreatywność i wyobraźnię i jest podmiotowym elementem uzupełniającą całą tę kolorową, imprezową mozaikę, do której zapraszają organizatorzy.

Już od samego początku tego cyklu, charakterystycznym i obowiązkowym elementem imprez kolektywu był specjalny dress code.

Przez ponad dwa lata istnienia przedsięwzięcia, odbyło się ponad dwadzieścia imprez, które były realizowane w oparciu o intuicyjne czucie mody i stylu członków grupy i w konsekwencji często wyprzedzały trendy branżowe. Znalezienie nowego tematu przewodniego, stylu, zmiana motywów i wystroju to znak rozpoznawczy marki. Zaoferowanie gościom nowego, innego, świeżego doświadczenia, zawsze jest priorytetowym wyzwaniem dla zespołu.

Od pierwszej imprezy Tres Bienski inspirował się estetyką francuskiego chic’u, kabaretem, pokazami mody, magazynami, epoką supermodelek i rave’ów. Z czasem grupa zaczęła organizować imprezy wokół konkretnych tematów przewodnich, takich jak: Kosmos, Era Supermodelek, Le Bal Masqué, Pink Explosion, Cirque, Mustache Ride, 2000’s.

Tres Bienski daje przestrzeń do zabawy stylizacjami, reinterpretowania stereotypów i poszukiwania swojego “ja”.

To właśnie tutaj człowiek bez żadnych przeszkód może sobie pozwolić na wyrażanie siebie, bez skrępowania estetyką i normami, które przyświecają mu w szarej codzienności. Im bardziej kreatywnie wyglądasz, tym więcej uwagi i komplementów otrzymasz. Nie czując na sobie ciężaru oceniających spojrzeń, nie martwisz się swoją odmiennością, a staje się ona wręcz twoją siłą. To nie tylko akceptacja – to afirmacja wykraczania poza sztywne ramy i prawdziwy festiwal twórczej, modowej kreatywności.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Konsekwencją takiego podejścia i stwarzania tego typu przestrzeni jest to, że Tres Bienski zaczyna wykraczać poza swoje wydarzenia i wpływać również na outfity na innych imprezach w mieście, tworząc świeży kod modowy w środowisku.

Przyświeca im filozofia, w której pokazują i uczą, że każdy może być stylistą, uwalniając i manifestując siebie poprzez modę, budząc tym samym kreatywne podejście do wizerunku i estetyki nie tylko podczas imprez, ale również w życiu codziennym

Tres Bienski nie stoi jednak w miejscu. Ich styl również nieustannie się rozwija i ewoluuje z czasem. Z francuskiego chic, elegant, romantic przerodził się w bardziej szalony, eksperymentalny i odważny. Dla każdego Tres Bienski jest inny, a dla Tres Bienski wszyscy są równi w swoim prawie do oryginalności i autentyczności.

W najbliższy piątek kolektyw nawiedzi warszawski K-Bar Powiśle – tym razem dress code brzmi:

underwater universe, ocean, corals, silver, pearls, underwater creatures, glitter, shea shells.

A zagrają m.in.: 

Matrix3k, Abrew b2b Kobayashkn, Eltron b2b Lil’ Dave, Ikarvs live.

 

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published May 22, 2024. Words by Artur Wojtczak, photos by arch. Tres Bienski.