Electronic Beats Poland
Music

16 artystów z kraju i ze świata – ostatnia część programu TNMK.online!

Koncerty artystów z Ghany, Mauretanii i Zimbabwe, występy gwiazd, klubowa noc w Dolinie Trzech Stawów oraz ambientowe popołudnie w Muzeum Śląskim – program TNMK.online rośnie o kolejne 3 sceny!

W ostatni weekend sierpnia obejrzymy koncerty transmitowane z Tauron Music Hall, wspólnie zatańczymy na Sztauwajerach i uspokoimy umysł w Muzeum Śląskim. Wstęp na niedzielny program jest bezpłatny. Wszystkie występy będzie można oglądać na tej stronie.

Wstęp na niedzielny program jest bezpłatny.

Tym samym program wydarzenia rośnie do 34 artystów z Europy, Azji i Afryki. Połowa spośród zaproszonych to fascynujący artyści z Polski. Oprócz sceny Tauron Music Hall,

Wszystkie występy odbędą się na żywo i będą dostępne dla publiczności.

Trwa sprzedaż limitowanej puli biletów.

Więcej pod linkiem.

W piątek w ramach sceny Tauron Music Hall zaprezentują się gwiazdy. Najbardziej wyczekiwany będzie z pewnością koncert Cigarettes After Sex, którzy mają w Polsce licznych fanów. Mówią o sobie, że grają „ambient pop”. Budowali popularność publikując covery i wiralowe klipy na YouTube. Podczas TNMK.online będziemy transmitować ich ekskluzywny koncert. Duże emocje gwarantuje też występ duetu Red Axes. Ich koncert, transmitowany ekskluzywnie z Tel Awiwu na pewno będzie obfitował w przesterowane gitary i wokale. Tej samej nocy obejrzymy też koncert Bruno Bavoty z Neapoli. Za pomocą zapętlania sekwencji fortepianowych i gitarowych tworzy melodie, które przenoszą najgłębsze emocje i uczucia.

Sobota w Tauron Music Hall to streamy ze świata. Usłyszymy koncerty artystów z ich własnych domów, prosto z takich krajów, jak Belgia, Ghana, Mauretania i Zimbabwe. Największym wydarzeniem będzie z pewnością koncert królowej muzyki mbira z Zimbabwe. Stella Chiweshe to jedna z nielicznych kobiet, która opanowała grę na tym rzadkim instrumencie. Początki jej kariery sięgają jeszcze czasów kolonialnych, gdy występowała podczas zakazanych ceremonii spirytualistycznych. Równie intrygującym twórcą jest Ahmedou Ahmed Lowla z Mauretanii. Wciąż grywa na weselach w Nawakszut, ale jego szalony styl gry po występach na czołowych festiwalach zapewnił mu licznych fanów w Europie. Uderza w klawisze głową i łokciami, czarując hipnotyczną wirtuozerią. Nie zabraknie też świeżej klubowej elektroniki, o którą zadba Gafacci z Ghany, przedstawiciel modnego nurtu Afrobeats, a także belgijsko-tunezyjska techno didżejka Sara Dziri.

Wysublimowane, kojące brzmienia zdominują niedzielny program sceny Muzeum Śląskiego. Od godziny 13:00 usłyszymy tam eksperymentalną elektronikę i ambient. Obok polskich przedstawicieli gatunku, jak Botanica i Aheloy!, zagra także Vladimir Ivkovic, który zaprezentuje specjalny set ambientowy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, Sztauwajery będą pełnić funkcję klubu festiwalowego podczas TNMK.online. Przez cały weekend rozgrzewać publiczność będzie katowicki kolektyw Sound w/Friends, a w sobotę 29 sierpnia dołączą do nich Vladimir Ivkovic, Novika i Easy. Z kolei w niedzielę zapraszamy na taneczny maraton będący uwieńczeniem TNMK.online. Główną gwiazdą będzie szef kultowej wytwórni Kompakt, czyli Michael Mayer. Obok niego wystąpią weterani polskiej sceny klubowej – Glasse i Ricardo. W ten weekend Dolina Trzech Stawów będzie  obfitować w emocje.

Wstęp jest bezpłatny!

 

Loading...