Electronic Beats Poland

Trip The Light Fantastic, czyli kultura winylowa i analogowa nad jeziorem

Trip The Light Fantastic to wydawnictwo muzyczne oraz impreza taneczna odbywająca się co roku w Głębinowie nad Jeziorem Nyskim. Nazwa pochodzi od anglojęzycznego idiomu, który oznacza powabny i fantazyjny sposób poruszania się. Powiedzenie odnosi się również do tzw. ballroom dancing. Nazwa zainspirowana wierszem "L'Allegro" autorstwa Johna Miltona. Zainteresowani?

Organizatorzy Trip The Light Fantastic ogłosili datę tegorocznej edycji, która odbędzie się 22.06 w Błękitnej Zatoce w Głębinowie. Impreza z taneczną muzyką elektroniczną na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń muzycznych w naszym regionie. Wydarzenie ma na celu propagowanie muzyki niedostępnej na co dzień w mediach komercyjnych.
Na nadchodzącej  imprezie usłyszymy 8 selektorów / DJ-ów z różnych części Polski oraz headliner-a, który przybędzie z Manchesteru (UK).
Impreza od początku swojego istnienia stawia na nośnik winylowy, analogowe brzmienie oraz audiofilskie nagłośnienie.
Za oprawę wizualną wydarzenia odpowiedzialne są lokalne instytucje czyli Qbik Architektura, Wydział Architektury PANS w Nysie oraz Dom Sztuki i Kwiatów.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

A jaki jest line up wydarzenia w tym roku? W 2024 roku pojawi się kilka nowych postaci.
Pierwszym artystą, który wystąpi na TTLF 2024 jest IGN. Lokalny producent i DJ który na co dzień żyje i pracuje w stolicy. Jego produkcje to nasycone deep housowe oraz minimalowe utwory, które przywitają was podczas rozpoczęcia wydarzenia.
Zagra również Elber z duetu Hedonist, którego selekcja inspirowana jest klasycznym housem, disco ale również ro-minimalem.
Po udanym zeszłorocznym debiucie wraca również Popii, którego set został przez Was ciepło przyjęty i wciąż słyszymy pozytywne komentarze na temat tamtego występu.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Boryn, który przyjedzie  z Wrocławia należy do kolektywu Astro-selekcja wydaje swoje produkcje między innymi w The Very Polish Cut Outs.
Następnymi osobami, które pojawią się na  scenie są pochodzący z Manchesteru w UK Mike O’Mara (Love Will Save The Day FM) oraz headliner wydarzenia James Greenwood (Semi-skimmed Edits/Supernature Disco). Jego edity utworów disco rozchodzą się jak świeże bułeczki, a sety obydwu panów przepełnione są dużą dawką tanecznej energii.
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W line up-ie nie może zabraknąć U.S.E., który od pierwszej edycji nadaje ton całemu wydarzeniu.
Jeżeli nie mieliście okazji uczestniczyć w poprzednich edycjach to zapraszamy Was do odsłuchania nagrań z zeszłego roku, które przybliżą Wam atmosferę wydarzenia. Do zobaczenia w czerwcu!

Published March 26, 2024. Words by Redakcja, photos by arch. TTLF.