Electronic Beats Poland
Music

Polskie akcenty na tegorocznym wirtualnym Burning Man

To wyjątkowy rok, jeśli chodzi o festiwale. Niemal wszystkie zostały odwołane, a część z nich przeniosła się do świata wirtualnego. Tak uczynił również słynny Burning Man – ekscentryczne i wyjątkowe zjawisko wśród festiwali świata łączące muzykę z technologią, duchem ery hippie, ekologią i nową duchowością. Tegoroczna wersja online będzie nosić nazwę Multiverse i odbywa się od 30 sierpnia do 7-go września 2020.

Zamiast Black Rock City – virtual reality i szereg wydarzeń transmitowanych do sieci. Wcześniej powstałą specjalna platforma Kidling, która pozwala się niejako zanurzyć w transmisji i poczuć wszystko swoimi zmysłami. Poprzez Kindling, uczestnicy festiwalu będą mieli do dyspozycji pięć spotów: Gather, Experience, Play, Co-Learn i Ignite. Każda z nich skupia się na idei „live experience”. Na uczestników będą czekały wirtualne imprezy, występy, pokazy, uroczystości, panele i dyskusje. Uczestnicy będą mogli także pokazywać swoje prace, stroje, czy specjalnie zaaranżowaną przestrzeń.

Legendarny Burning Man to również udział Polaków: w przedsięwzięciu wezmą udział RAIDHO (Playground)  oraz FOXALL (scena Sparky Art Car) .

Projekt Simona Mattsona RAIDHO to od kilku lat jedno z  najciekawszych zjawisk na naszej scenie. Downtempowa elektronika z elementami orientalnymi i progresywnymi zyskuje coraz to więcej fanów. Co ciekawe, Raidho celuje nie tylko w polskie, ale głównie zagraniczne rynki. W ubiegłym roku brał udział w projekcie Carla Coxa Playground, latem współprowadziliśmy też jego specjalny stream  dla WooMoon Ibiza.

Raidho działa od 2017 roku i już udało mu się znaleźć  w TOP 40 najlepiej sprzedających się artystów na całym świecie w wg Beatport, w kategorii Electronica / Downtempo. Wydał ponad 14 utworów w Iboga Records, Otake Records, amerykańskich wytwórniach Sol Selectas Records, Pipe & Pochet lub niemieckich: Acker Records, 3000Grad i Bar25 Music.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Duet Foxall reprezentujący klub Smolna, również znakomicie poczyna sobie na scenie – i to międzynarodowej. Nagrywali dla słynnych labeli jak  Underyourskin z Berlina czy Cosmic Awakings z ikonicznego dla sceny orientalnej Tulum. Produkują i remiksują, a  ich skok do czołówki światowej sceny downtempo to tylko kwestia czasu.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 Zapraszamy wszystkich do oglądania wirtualnego Burning Man Project!

autor: Artur Wojtczak

Loading...