Electronic Beats Poland
Music

Skalpel publikują singiel "Quicksilver" i tym samym zapowiadają nowy album

Skalpel, ambasadorowie polskiej muzyki, wracają z nowym krążkiem „Highlight”.

Ten niezwykle efektowny album otwiera nowy rozdział w karierze grupy. Płyta wyjdzie 20 marca nakładem NoPaper Records, a na świecie za jej promocję i dystrybucję odpowiadać będzie kultowa oficyna !K7 Records (m.in Tosca, Tricky).

Już teraz możemy posłuchać utworu „Quicksilver” – pierwszego singla z nadchodzącego albumu. 

„Quicksilver” można opisać krótko: “Steve Reich meets 4Hero” – witalna, niesiona przez chwytliwy piano loop, świetne breaki i wokal kompozycja.
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki, a ich utwory zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune, dla których duet z Wrocławia nagrał dwa doskonale przyjęte krążki „Skalpel” i „Konfusion”. Wydawnictwa zaowocowały nominacją do Gilles Peterson Worldwide Award, znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie.”. Trzeci krążek „Transit” oznaczał odejście od muzyki opartej na samplach w stronę kompozycji tworzonych przy pomocy wirtualnych instrumentów.

„Highlitght” to kolejny przełom – płyta najbardziej eklektyczna w karierze grupy z Wrocławia, na której punkty odniesienia wyznaczane są przez fusion Milesa Davisa, minimal music czy elektroniczną spuściznę Warpa i Ninja Tune. Nie zabrakło też odniesień do polskiej jazzowej tradycji jak i trip-hopu, jednak to album jednoznacznie współczesny, korespondujący z brzmieniowymi trendami i nagraniami najgłośniejszych obecnie producentów.

“Highlight” album pre-order / pre-save

 

Loading...