Electronic Beats Poland
Music

Klasyk na weekend: Carl Cox - I Want You Forever

KLASYK:  „I Want You Forever” CARL COX

WYTWÓRNIA:  Perfecto

ROK: 1991

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

TŁO HISTORYCZNE:

*  Carl Cox to wciąż jedna z największych legend współczesnego świata klubowego: DJ szanowany i ceniony za swój wielki dorobek dla kultury house i techno, a przy tym osoba szalenie lubiana za swój charakter.

* Carl kupił swoje pierwsze decki już w wieku 15 lat, by miksowac hip-hop, rare groove i electro, ale dopiero usłyszenie kawałka „Acid Trax” Phuture całkowicie zmieniło jego życie i spojrzenie na muzykę – acid-house był drogą, którą zaczął podążać jako DJ i producent.

* Artysta aktywnie działał na scenie londyńskiej, m.in. grając na imprezach z Dannym Ramplingiem czy Paulem Oakenfoldem.

* „I Want You(Forever)” było jego wydawniczym debiutem, jaki ukazał się w labelu Perfecto – przypadł on na początek gorączki ery rave w Wielkiej Brytanii.

* Singiel utrzymany w  konwencji UK Hardcore / Breakbeat ( z którego potem wykształciło się jungle)  zawiera m.in. sampel z innego klasyka chicagowskiego house Ralphi Rosario & Xavier Gold – „You Used To Hold Me”.

* Singiel okazał się popularny i wskoczył do Top 30 UK Charts, co skończyło się m.in. występem w  popularnym programie Top Of The Pops.

* Remiksu piosenki na 12” dokonali wtedy zaczynający dopiero swoją karierę Fabio &        Grooverider.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

 

ARTUR WOJTCZAK

Loading...