Truant w hołdzie dla frontmana THE PRODIGY | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Truant w hołdzie dla frontmana THE PRODIGY

TRUANT, czyli Patryk Szulc to jedna z barwniejszych postaci warszawskiej sceny, na której gra od 15 lat. Z nieodłącznym papierosem, pochylony nad deckami klubów takich jak Smolna czy Luzztro, potrafi zawładnąć tłumem dzięki swojej bezbłędnej selekcji. Grywa sety techno, ale i drum ‘n bass, remiksuje i produkuje.

O jego produkcjach dla Luzztro Records pisaliśmy niedawno.

Tymczasem Patryk nagrywa nowe tracki, spędzając wiele godzin w studio. Naszym typem na ten weekend – i specjalnym prezentem jako free download – jest jego edit THE PRODIGY pt. „Flint“.

TRUANT tak mówi o tym utworze: „ Ten numer jest moim osobistym hołdem dla prekursorów muzyki elektronicznej z Essex – The Prodigy. Sample z nieśmiertelnego albumu-debiutu „The Prodigy Experience” wydanego w 1992 nakładem XL RECORDINGS połączone z mocną klubową stopą i konkretnym tempem to mój hołd dla tragicznie zmarłego w tym roku frontmana ekipy Keitha Flinta jak i całej ekipy The PRODIGY, która niewątpliwie miała największy wpływ na moje postrzeganie muzyki elektronicznej podczas dorastania w Wielkiej Brytanii.”

Zapraszamy do słuchania tego znakomitego editu, a przy okazji powrotu do słuchania kultowego albumu ery rave / UK Hardcore! Keep on dancing!