Electronic Beats Poland
Music

10 utworów definiujących brzmienie LUZZTRO RECORDS

 

Stołeczny klub Luzztro to nie tylko znana w całej Polsce afterownia, ale miejsce, które bardzo konsekwentnie rozwija kolejne gałęzie swojej działalności. Będąc od 16 lat na scenie, jest jednym z najstarszych klubów a naszym kraju.
Od kilku lat profil klubu ulega przemianom i zaskakuje nowościami: od współpracy z TVP Kultura ( cykl imprezowy Dobra Nocka z występami wyłącznie polskich artystów) , autorskiej sceny podczas kultowego Instytutu, wyjazdów na rave&cruise na Ibizę aż po festiwal Lazz i wydanie jubileuszowego winyla na 15-te urodziny.

W 2016 roku powstał też własny label przyklubowy Luzztro Records, który z powodzeniem dostarcza na rynek nowe brzmienia z gatunku techno, deep-house, acid. Dla tego labelu nagrywali już tacy artyści jak preferujący mocne, surowe techno Truant, wrocławski DJ i producent Gogan (nagrywający też dla wytwórni Flashmoba i Swerve Digital), weteranka polskiej sceny Carla Roca czy house’owe rodzynki takie jak Keenarf czy Mr. Spring.

Dewiza wytwórni zawarta jest w słowach:

„Luzztro Records – powstała z potrzeby i pasji właścicieli-założycieli klubu – od lat najlepszych przyjaciół, działających w branży muzycznej od ponad 20 lat, dla których muzyka jest po prostu wszystkim i którzy przez cały czas poszukują nowych, ambitnych brzmień elektronicznych, absolutnie nie ograniczając się tylko do tego, co jest już znane. Stawiają głównie na takie gatunki muzyczne, które można by opisać jako deep hause, tech house, future, techno oraz minimal, ale nie oznacza to, że nie lubią eksperymentować.”

Piotr Kasprowicz – A&R klubu tak opisuje politykę wydawniczą:
„Label prowadzimy od kilku lat, nie chcieliśmy nigdy kupować drogich kawałków, raczej wyłuskiwać talenty z Polski, wspierać nowych producentów house i techno. Przez trzy lata nie było maila z demo, na którego byśmy nie odpisali. Dodam jeszcze, że praca z takimi ludźmi, którzy są wdzięczni za nasz support i zainteresowanie jest daleko bardziej przyjemna niż z gwiazdami, które mają muchy w nosie i podsyłają skomplikowane kontrakty. Utwory z Luzztro Records dostają też zawsze ciekawą oprawę wizualną w teledyskach, by zaistnieć w innych mediach. Zajmuje się tym młoda i niezwykle utalentowana artystka Zuzanna Garbala (Black Thumbelina).”

Posłuchajcie utworów, które definiują brzmienie LUZZTRO RECORDS!

Jacob B „Tunnel”

Jacob B to polski producent z  Wrocławia, łączący brzmienia muzyki house, techno, garage i acid-house. Jego produkcje są supportowane przez wielu  artystów takich jak jak  Adam Beyer, Maya Jane Coles, Groove Armada, Hannah Wants, Mark Farina czy Slam.
Track “Sruba” był grany na BBC Radio 1 przez Hannah Wants. Tegoroczny release na Luzztro Rec to „Tunnel”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

GOGAN „Acid DNA (Apostle Pete Mix)“

Reprezentujący Wrocław producent Gogan jest szefem autorskiego labelu Kooky Music, ale współuczestniczy jednocześnie w tworzeniu katalogu wydawniczego Luzztro Records.
Dziś przypominam jego znakomity track „Acid DNA” w remiksie Apostle Pete z 2016 roku.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

TRUANT „Night”

Truant to warszawski DJ związany z produkcją i remiksowaniem oraz graniem w najlepszych polskich klubach – rezydent stołecznego Luzztra oraz Smolnej. Znacie go z początków lat dwutysięcznych, gdy grywał w Paragrafie 51. Kocha Londyn, w którym pomieszkiwał, podczas swoich setów angażuje się na 100% i często wzbudza zachwyt i aplauz znakomitą selekcją.
Singiel „Night” pokazuje, że warto czekać na jego następne produkcje.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

DUSS „Fly With Me”

Bydgoskiego duetu DUSS najczęściej posłuchacie właśnie w stołecznym klubie Luzztro, którego są rezydentami – cykl DUSS LUZZ to jeden ze starszych cykli imprezowych w Polsce!
Nagrywają wspólnie z Robem Hesem dla Pursuit Recordings, ale też dla Phobiq, KMS, Renaissance, czy  Monique Musique. Supportowali Borisa Brejchę w stołecznej warehouse’owej miejscówce FSO. Posłuchajcie „Fly With Me” z winyla na urodziny Luzztra!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

PIUR „Where is Jessica Hide”

Dwóch Piotrów z PIUR – Kasprowicz i Stechnij to jedne z najciekawszych postaci na naszej scenie. Pracowicie produkują wciąż nowe kawałki,a ich autorska październikowa noc „PIUR All Night Long” pokazała zarówno wielki potencjał muzyczny projektu, jak i zjawiskowo udekorowanego na tę noc klubu.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

PIOTR BEJNAR, KACPER BOGACZ „Kwasik ”

Kacper Bogacz i Piotr Bejnar – dwóch dobrze znanych na polskiej scenie klubowej muzyków, od niedawna nagrywa wspólnie. „Casual Moments” ukazało się w katalogu Otake Records, którego pomysłodawcą jest Piotr. Pojawili się też na składance labelu Traum Schallplatten.
Tymczasem posłuchajcie rewelacyjnego utworu ‘Kwasik” w tak obecnie modnych orientalnych klimatach – prosto z luzztrzanego winyla!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

SEB SKALSKI „My Wax”

DJ Seb Skalski, absolwent Red Bull Music Academy z 2000 roku, laureat Fryderyka, czy zwycięzca finału Burn Residency w 2017 obecny jest na polskiej i światowej scenie muzycznej od lat, produkując muzykę: house, techno, dub, reggae i ska pod aliasami Coco Wladek, Jamajski Spekulant czy SebSki.
Posiada własny label SpekuLla Records, ale jego nagrania goszczą również w katalogu Luzztro Records, a sam artysta często grywa tu na „sali czerwonej”. Na winylową kompilację z okazji 15-lecia klubu Luzztro przygotował znakomity track „My Wax”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

AKME „Hlybokaye ( An On Bast Remix)“

AKME, czyli warszawski DJ i producent Maciej Kochański, którego znacie z klubów i niezliczonych imprez już od lat 90. wydał niedawno świetny album dla OTAKE Records „Tranquilizer”. Sprawdźcie też bardzo taneczny „Hlybokaye” w remiksie genialnej An On Bast, która uczyniła z niego jeszcze większą parkietową bombę!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

FEDOTOV „Condition”

W czerwcu 2019 ukazał się debiut FEDOTOVA pt. „Condition”. Producent ma na swoimi koncie wiele ciekawych wydawnictw m.in. dla Baile Music, Samani Music i Whoyostro.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

A na koniec anonsujemy wytrawny kąsek na jesień! Z debiutanckim albumem na Luzztro Records pojawi się duet FESS – premiera już 3-go wrzesnia!

FESS czyli Maciej Kosmalski i Damian Szkatulski to projekt producencko-DJ-ski powstały kilka lat temu. Znacie ich z występów w polskich klubach czy własnego „dziecka” jakim był gdyński Drugi Dom. W oczekiwaniu na ten znakomity materiał posłuchajcie ich wcześniej nie publikowanego seta z audycji Piotra Figla (Off Radio Kraków).

https://soundcloud.com/fesspl/fess-voice-from-the-sea?fbclid=IwAR3FkQ77vU6K1ormoljprB61XW-cEgoOqD6VlgjF_nlzoXTIkSwU4j6T368

red. ARTUR WOJTCZAK

Loading...