Electronic Beats Poland
Music

CATZ 'N DOGZ z zaskakującym brzmieniowo albumem

 

Od ponad 15 lat duet CATZ ‘N DOGZ zaznacza swe ślady w światowej kulturze klubowej.

Zaczynali w rodzinnym Szczecinie, oddalonym 100 km od Berlina wsłuchując się w undergroundową muzykę taneczną z niemieckich radiostacji, nim elektroniczne dźwięki na dobre zagościły w polskim krajobrazie.

Dziś wydają w tak renomowanych wytwórniach jak Defected, Dirtybird oraz Diynamic.

Współpracują z takimi tuzami świata muzyki house jak Green Velvet, Claude Von Stroke, Jamie Jones, Maurice Fulton, Anja Schneider, DJ Haus i Claptone.

Brzmieniom tworzonym przez Grzegorza i Wojtka nie oparły się też takie gwiazdy świata popu jak Friendly Fires, Kings Of Leon, Rosin Murphy i Disclosure – to dla nich powstały taneczne rekonstrukcje singlowych przebojów.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Rok po premierze albumu „Friendship”, zespół nieoczekiwanie powraca z kolejnym długogrającym wydawnictwem pt.  „Moments”, którego premiera odbędzie się 26.06.2020.

„Słuchaliśmy duzo starego trip-hopu, ulubionych albumów z czasów dorastania, takich jak „Be” Commona wyprodukowane przez Kanye Westa lub starych płyt St. Germain. Dla nas to brzmi jak ścieżka dźwiękowa z naszego życia. ”

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Na nastrojową płytę trafiła muzyka wyprodukowana w trakcie kryzysu, który uśpił nasz świat na czas pandemii. Tak powstał wyjątkowy concept-album – dwanaście utworów, które składają się na swoistą podróż dźwiękową, emocjonalne wzloty i upadki ubrane w muzykę. Grzegorz i Wojtek wyszli poza strefę komfortu i układali swój świat na nowo wymyślając nowe sposoby pracy twórczej, kontaktu z rodziną i bliskimi, przyjaciółmi oraz współpracę z innymi muzykami.

Album „Moments” to uchwycone w dźwięki mgliste, chropowate pejzaże. Podszyte jazzem i stylistyką lo-fi tracki idealnie wpisują się w atmosferę miejskiej dżungli.

W „Sunrise” usłyszycie na wokalu długoletniego przyjaciela zespołu Jamesa Yuilla , funkujące nu-jazzowe „Memories” koresponduje z deepowym „Time” (nagrane we współpracy z Jawem). „Life” zachwyca trip-hopowym groove’em i estetyką slo-mo niczym produkcje Air, podczas gdy „Love” mógłby być bitem pod kawałek stricte hip-hopowy. Znakomite „Meditate” nagrane jest z towarzyszeniem Heather Chelan, którą to utalentowaną artystkę Catz ‘N Dogz zauważyli kiedyś  na Soundcloud. „It’s OK” jest jakże trafnym podsumowaniem czasu lockdownu, gdy dawaliśmy sobie przyzwolenie na emocjonalne huśtawki i tęsknoty: It’s OK to be sad!

Całość wieńczy deep-house’owe „Tomorrow” z euforycznym, dokumentującym festiwalową radość teledyskiem. I wanna see you dance again, I wanna see you smile.

Płytą zachwyciło się już wielu DJ-ów światowej kultury tanecznej: Od Dixona po Jazzanovę, Jimpstera i Moodymanna.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Tekst: Artur Wojtczak

Foto: Karol Grygoruk

Loading...