Electronic Beats Poland

“The future has expired” nasz najnowszy podcast z Dixonem

W jakim stopniu można połączyć kulturę klubową, muzykę i design oraz jak w współcześnie zaprezentować swój set nie skupianiając się tylko i wyłącznie na sobie - DJ-u? O tym i o kilku ciekawych przemyśleniach opowiedział nam Dixon.

Dixon to aktualnie jeden z czołowych przedstawicieli muzyki elektronicznej.

Wraz z Âme w 2005 roku założył wytwórnię muzyczną Innervisions. Jego występy chce oglądać cały świat, a jego najnowszy projekt Transmoderna łączy sztukę wizualną, design i muzykę. Dixon w słynnej grze „Grand Theft Auto V” obok kilku innych artystów otrzymał własną postać.

Jakob Thoene, gospodarz Electronic Beats Podcast, miał wiele szczęścia! Udało mu się zaprosić go na nagranie ostatniego w tym roku odcinka.

Opowiedział nam m.in. o pierwszej próbie nowego sposobu prezentacji występu DJ-skiego. Projekt Transmoderna to trwająca 20 tygodni rezydentura w jednym z najsłynniejszych klubów na świecie, Pacha na Ibizie. To muzyczny maraton, w którym dźwięk, światło i architektura łączą się ze sobą. Ideą jest pełne wykorzystanie chwil na parkiecie podczas imprezy, zamiast marnowanie jej na relacje w mediach społecznościowych.

Dixon dzieli się swoją opinią na temat nowoczesnych technologii oraz wzajemnego przenikania się mody i kultury klubowej. W 2018 roku zaowocowało to projektem We Dance Alone, który zainicjował wspólnie z żoną Diane. W wywiadzie mówi, także o przyszłości clubbingu, upadku  sceny klubowej na Ibizie i przewidywaniach dalszego rozwoju świata elektroniki przez światowej sławy DJ-ów.

By loading the content from Mixcloud, you agree to Mixcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

Cykl podcastuów Electronic Beats rozpoczał się w marcu 2018 r. Co dwa tygodnie pojawia się nowy odcinek, gospodarze Gesine Kühne i Jakob Thoene rozmawiali o łączącej sile muzyki, sztuki i kultury, ale także o bardzo osobistych wzlotach i upadkach z: Westbam, Perel, Sarah Farina, Lars Eidinger, Richie Hawtin, Modeselektor, Apparat, Katja Ruge i Cinthie.

 

Published December 17, 2019.