Electronic Beats Poland

Dixon x Transmoderna – zapraszamy na wirtualny show

W jakim stopniu można połączyć kulturę klubową, muzykę i design oraz jak w współcześnie zaprezentować swój set nie skupianiając się tylko i wyłącznie na sobie. Sprawdźcie podczas transmisji Fondation Beyeler i Nordstern Basel: Dixon x Transmoderna

Dixon to aktualnie jeden z czołowych przedstawicieli muzyki elektronicznej.

Wraz z Âme w 2005 roku założył wytwórnię muzyczną Innervisions, a jego występy chce oglądać cały świat.

 

Jego najnowszy projekt Transmoderna łączy sztukę wizualną, design i muzykę, a dzięki naszej współpracy z Beatport będziecie mogli podziwiać go już dziś (środa 7.04) na naszym kanale Facebook.

O samym projekcie Dixon opowiedział nam już jakiś czas temu. Projekt Transmoderna to trwająca 20 tygodni rezydentura w jednym z najsłynniejszych klubów na świecie, Pacha na Ibizie. To muzyczny maraton, w którym dźwięk, światło i architektura łączą się ze sobą. Ideą jest pełne wykorzystanie chwil na parkiecie podczas imprezy, zamiast marnowanie jej na relacje w mediach społecznościowych.

Dixon podzielił się swoją opinią na temat nowoczesnych technologii oraz wzajemnego przenikania się mody i kultury klubowej. W 2018 roku zaowocowało to projektem We Dance Alone, który zainicjował wspólnie z żoną Diane. W wywiadzie mówi, także o przyszłości clubbingu, upadku  sceny klubowej na Ibizie i przewidywaniach dalszego rozwoju świata elektroniki przez światowej sławy DJ-ów.

Posłuchajcie pełnej rozmowy:

By loading the content from Mixcloud, you agree to Mixcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Cykl podcastuów Electronic Beats rozpoczał się w marcu 2018 r. Co dwa tygodnie pojawia się nowy odcinek, gospodarze Gesine Kühne i Jakob Thoene rozmawiali o łączącej sile muzyki, sztuki i kultury, ale także o bardzo osobistych wzlotach i upadkach z: Westbam, Perel, Sarah Farina, Lars Eidinger, Richie Hawtin, Modeselektor, Apparat, Katja Ruge i Cinthie.

 

Published April 07, 2021.