PEZET powraca w znakomitym stylu! - Electronic Beats Poland
Feed/Music

PEZET powraca w znakomitym stylu!

Podczas, gdy korona króla roku 2019 w kategorii hip-hop wydawała się być już rozdana przy okazji solowego debiutu Wojtka Sokoła, nieoczekiwanie pojawia się silny konkurent pod postacią Pezeta właśnie!

„Muzyka Współczesna” ze względu na mocny flirt z elektroniką bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę naszą i czytelników Electronic Beats.  Za ten mariaż stylistyczny odpowiada znakomity producent Auer, który prowadzi rapera na swoich podkładach zahaczających o deep-house czy old-skoolowy rave. Producent nie boi się czerpać z typowo elektronicznych synthów i beatów. Dodajmy, że ten beatmaker tworzy również czysto techniczny duet producencki z Truantem – AUTRE.

Album ukaże się 27 września. Wśród gości na płycie znajdą się m.in. Taco Hemingway, Sokół, Ten Typ Mes, Oskar, Paluch, Kękę, Steez83 oraz Oki, Otsochodzi, Jan-Rapowanie. Już dziś można zamówić limitowany preorder z dodatkowymi materiałami m.in. filmem dokumentalnym.

www.pezet81.pl

Jak tłumaczy sam raper:

„Muzyka Współczesna” to album po prostu o życiu. Tak jak „Muzyka Klasyczna” czy „Muzyka Poważna”, tylko z perspektywy prawie 40-letniego faceta, który nadal chciałby czasem robić głupoty, jednak życie teraz wygląda zupełnie inaczej. Momentami prowadzi to do frustracji, innym razem do radości, miłości i sensu. Świat zmienia się bardzo szybko, moje pokolenie to dziś ludzie dorośli, choć niektórzy dojrzewają, inni nie. Wbrew pozorom problemy mamy podobne, jak wtedy. Płyta jest inspirowana latami 90-tymi. Nie jest to jednak boom bap rap, to mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla dj’a.”

„Gorzka woda” to trzeci singiel do tego albumu.  Ta historia jest opowiedziana w trzech odsłonach, solowej i w dwóch, w których Pezetowi towarzyszą inni znani raperzy zarówno z nowej jak i starej szkoły. Swoje zwroty nawinęli: Paluch, KęKę, Sokół, Ten Typ Mes, Oki, Otsochodzi, Jan_Rapowanie, Zdechły Osa.

„Gorzka Woda” jest swojego rodzaju komentarzem do aktualnego obrazu życia nocnego w Warszawie. Impreza widziana trzeźwym okiem. Gdy miasto nocą żyje, a Warszawa ostatnimi czasy żyje coraz bardziej intensywnie, wtedy łatwo zaobserwować przekrój społeczny, różnice pokoleniowe i różne oblicza człowieka.”

Tekst: Artur Wojtczak

Fot. Piotr Rybiński