Electronic Beats Poland

Sven Väth: trasa Roku Smoka z imprezą w Warszawie

Sven Väth to absolutna legenda sceny elektronicznej. DJ, który zmienił spojrzenie na techno, człowiek-instytucja stojąca za Cocoon, autor znakomitych singli i albumów oraz serii kompilacji kształtujących gusta klubowuczów od ponad trzech dekad. Sven zagra 9-lutego w Warszawie.

Sven urodził się we Frankfurcie w 1964, a przełomem w jego życiu okazał się wyjazd na Ibizę w lecie 1980 roku Väth po raz pierwszy w życiu wyruszył z Frankfurtu by poznać klimat muzyczny Białej Wyspy. Wtedy zakochał się w tym miejscu i jego potencjale. Ibiza miała pozostać w jego sercu już na zawsze.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Dwa lata później Sven grywa w kultowym dla Niemiec miejscu – frankfurckim Dorian Gray, który to klub przodował w prezentowaniu nowatorskich płyt z muzyką taneczną w gatunkach takich jak Hi-NRG, EBM czy disco.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Papa Sven to twórca absolutnie legendarnych labeli jak EyeQ, Harthouse i Cocoon – ten ostatni to dziś olbrzymi twór łączący wytwórnię płytową, agencję bookingową, serię eventów.

Click on the button to load the content from www.electronicbeats.net.

Load content

Za co kochamy Svena Vätha? Za upór i konsekwencję, za niezmienną wiarę w dobrą muzykę, za wierność graniu z winyli, za promowanie innych twórców, za miłość do prawdziwego techno.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Najnowsza trasa artysty szczęśliwie zahacza o Polskę – ,,The year of the dragon world tour’’ odbędzie się 9-go lutego w warszawskiej Pradze Centrum.

Każda z jego tras  w danym roku, ma ,,nazwę innego zwierzęcia’’. Jest to odniesienie do chińskiego nowego roku. Akurat teraz wypada rok smoka w Chinach. Co ciekawe Chiński nowy rok mamy 10 lutego, czyli akurat wtedy, gdy Sven rozpocznie swojego seta w stolicy.

 

Published January 18, 2024. Words by Redakcja, photos by Daniel Woeller / woellerphotography.