Electronic Beats Poland

Clubland Polska, czyli nowości z polskiej sceny klubowej #2

Druga odsłona autorskiego cyklu CLUBLAND POLSKA to subiektywny przegląd  klubowych nowości polskich producentów takich jak Deas, A_Gim, Marcin Krupa czy 4Tek.

Posłuchajcie najnowszych wydawnictw z wytwórni: MOST, Pets Recordings czy Deep Visionz: od deep-house’u i garage po dub-techno.

Wybrał i opracował: Artur Wojtczak 

FRIENDS OF PETS – V.A. / Pets Recordings

Nasz flagowy światowy duet house’owy CATZ’N DOGZ ogłosił niedawno swój manifest „Music not genres. Friends not judgement”, gdzie wskazał wartości, jakimi chce się kierować w życiu i muzyce wymieniając m.in. kreatywność, otwartość i chęć zmiany otoczenia na lepsze.

Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk są  pomysłodawcami i kreatywnymi mózgami składanki „Friends of Pets”, o której sami mówią: „ To szczery owoc pracy kilkunastu ludzi, których nie rozdzieliły pozorne podziały, a połączyło wspólne zamiłowanie do klubowych brzmień. To szczególnie ważne w dzisiejszym mocno spolaryzowanym świecie, gdzie coraz częściej górę biorą podziały i negatywne emocje, a pozorne różnice stają się początkiem wielkich konfliktów.”

W wywiadzie dla ID Polska Duet tak opisuje genezę płyty, której trzonem są polscy producenci elektroniczni:

„Przygotowanie nowej kompilacji zajęło nam ponad rok, ponieważ wszyscy z artystów, którzy się na niej pojawiają, na co dzień są bardzo zajęci, a nam zależało, żeby miała jak najlepszą jakość. Nie chcieliśmy, żeby były to losowo dobrane utwory. Przede wszystkim nasza idea była taka, że robiąc tę składankę, nie chcieliśmy się ograniczać i chcieliśmy pokazać jak największe spektrum muzyczne z Polski. Dlatego najnowsza składanka jest sygnowana hasztagiem #musicnotgenres. ”

Tracklista kompilacji poniżej: znajdziecie tam najnowsze znakomite produkcje SLG, Michała Ziętary, An On Bast czy Karola Aleksandra.

Płytę promował (premiera 19.05.) potężny brzmieniowo singiel „Horyzont”  Earth Trax – to nowy projekt Bartosza Kruczyńskiego z Ptaków.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

DEAS / KMS Records / OFF Recordings

Deas, czyli Karol Mozgawa urodził się w Grecji, ale swoimi produkcjami i setami rozsławia imię Krakowa. Muzyką zaczął interesować się od słuchania trip-hopu, by następnie wejść w świat klubowej elektroniki.  Deas grał na wiosennej edycji Instytutu, jest rezydentem klubu Prozak 2.0, publikował swoje single w tak renomowanych labelach jak Baroque Records, Bush Records ( wydawali tu też tacy techno-artyści jak Dave Clarke czy Joey Beltram).
Przełomem w karierze Deasa były z  pewnością remiksy dla Carla Coxa , a następnie nagrania dla labelu Kevina Saundersona KMS Records. Szerokie wsparcie muzyki Deasa przez samego Saundersona i jego ostatnie remiksy z pewnością pomagają mu wspinać się dalej na światowe muzyczne szczyty ( „Good Luck Version 1 &2” INNER CITY feat. LaRae Starr).

Przed debiutem na  festiwalu Open’er – 22. 05. ukazała się „Memory Scan EP” dla berlińskiej oficyny OFF Recordings. 4 utwory, w tym „Transistor”, „Forgotten Card” i remix Roberta S.

EP-ka miała już przedpremierowe wsparcie amerykańskiego Mixmaga.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

AUTRE / Drvms Limited

AUTRE to zupełnie nowy projekt na polskiej scenie klubowej. Siła talentów dwóch doświadczonych muzyków: Auera i Truanta zwiastuje nam nadchodzącą muzyczną techniczną ucztę – pierwszy singiel ukazał się właśnie w niezależnym labelu Drvms Ltd.

Truant to warszawski DJ związany z produkcją i remiksowaniem oraz graniem w najlepszych polskich klubach, rezydent stołecznego Luzztra oraz Smolnej. Znacie go z początków lat dwutysięcznych, gdy grywał w Paragrafie 51 i tegorocznego znakomitego singla dla Luzztro Records „Night”.

Jego muzycznym partnerem w tym przedsięwzięciu jest Auer – dyplomowany muzyk związany z The Lordz Team, 3 AM BOYZ, producent dubstepowej płyt „Radio Pezet” i szeregu świetnych nagrań dla polskiej sceny hip-hopowej.

KLIK

Debiut Autre to bardzo mocne wejście na rynek: „No Reply” jest potężnym, ciemnym i bezkompromisowym techno-bangerem , którego premierę zwiastował portal HATE – wkrótce więcej nowości od Truanta i Auera. Stay tuned!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

MICHAŁ WOLSKI / Eerie Records

Michał Wolski –  niezwykle utalentowany producent o ogromnym respekcie na rodzimej  scenie. Niestrudzony propagator muzyki  dub-techno, radiowiec ( audycja „Fuenfte Strasse”) i DJ, związany m.in. z kolektywem Technosoul i net-labelem Minicromusic, uczestnik ChoP Festivalu w Chinach powraca wkrótce (11.07.) z drugim releasem dla oficyny Marco Shuttle’a Eerie Records.

Michał serwuje esencjonalne i głębokie dubowe techno – tutaj w 3 utworach:

  1. Caleidoscope
  2. Waterfall
  3. Generator

Do czasu lipcowej premiery, posłuchajcie też ostatniego podcastu Michała dla Reclaim Your City.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

MARCIN KRUPA / Astropical Tapes

Marcin Krupa i jego własny label Astropical Tapes kontynuuje swoją dobrą passę – po znakomitym maxi-singlu „Interstellar Cuts” z utworami Easy Audio, Tanzlife czy Astro Buhloone oraz bardzo dobrze przyjętym autorskim winylu Marcina „Spa House”,  wydał właśnie nową EP-kę „Recorded In The Kitchen”. Płyta zawiera 4 utwory utrzymane w klimacie disco-, deep- i funky-house z zawadiackimi polskimi samplami.

A1 Pora Wstawać

A2 Orłowo

B1 Questions

B2 One Per Customer

Wydawnictwo ma już support od DJ-ów takich jak: Axel Boman, Jimpster, Detroit Swindle.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

KUBA SOJKA / Cosmic Club

Kuba Sojka, oprócz tracka „Walkin’ Bass” z kompilacji „Friends Of Pets” – wydaje też  zupełnie nowy materiał na 12”: „Countdown” to EP-ka z francuskiej wytwórni Cosmic Club, czyli sub-labelu Skylax, z którą Kuba już wcześniej miał do czynienia w ramach EP „Future Mind”. Winyl zawiera 4 nagrania:

A1: Countdown
A2: Getaway
B1: Ego
B2: Everything Will Be Ok

„Countdown EP” jest bardzo różnorodne brzmieniowo: znajdziecie tam zarówno brzmienia inspirowane zarówno szkołą Detroit, jak i nawiązania do electro czy nawet italo-disco.

Gdyby było wam mało, rekomendujemy też powrót do posłuchania znakomitego albumu Kuby z 2015 roku „Multiple Faces”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

PIOTR FIGIEL / Counter Pulse / International Day off

 

bandcamp.com

Reprezentujący scenę krakowską Piotr Figiel – producent, live performer, DJ i redaktor audycji „Essentia Electronica”  i „Nocny Off” znany był wcześniej  z projektów DCM i Peter Feegle.

Od 2014 występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem skupiając się na brzmieniach z pogranicza techno i IDM oraz występach jako live act. Związany z inicjatywą Biuro Dźwięku Katowice, francuskim Nashton Records i kolektywem BLCKSTR. Ze swoim materiałem grał m.in. na festiwalu Sacrum Profanum, Street Art Festiwal, festiwalu Ars Cameralis, czy dwukrotnie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka oraz wielu innych miejscach w Krakowie i nie tylko.

Piotr wydał ostatnio  m.in.  ‘Mr Robot” na Nashton Records czy “Traces EP” Lost in Ether Rec.

Tego lata pojawiają się 2 bardzo ciekawe wydawnictwa: deepowe ‘Piano Works EP”na International Day Off w lipcu  i techniczne „Black Box EP” na Counter Pulse z utworami: „Deadband”, „Hysteresis” i „Backlash”.

KLIK

4TEK / Mood Funk Records

4Tek, czyli Maciek Jarczewski szykuje na lato kolejne produkcje utrzymane  w klasycznym klimacie house i  garage. Po remiksie dla Lu York „Down 2 Luv U” na Pogo House Records, prezentuje świeżą czerwcową premierę „ Day After EP”. Tym razem Mood Funk Records Angelo Ferrariego publikuje 3 deep-house’owe utwory Maćka: “Near End”, “House Crew” i “Day After”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

DEEPLOMATIK & BSHOSA / Deep Visionz / Safe Music

Seb Skalski w swoim deepowym wcieleniu, jako Deeplomatik połączył swoje kreatywne siły z Michałem Bshosa Brzozowskim ( Jackpot, Na Lato, szef nieodżałowanego 1500m2) – w efekcie otrzymaliśmy w lutym 2-płytową klubową kompilację Jackpotu ( miksowali na niej również Glasse czy Hubson).

Tymczasem ten producencki duet zaskoczył w czerwcu 2 house’owymi singlami wydanymi dla 2 różnych oficyn.

Najpierw pojawił się deep-house’owy „Free My Soul” (z  wokalnymi samplami z Arethy Franklin) , który idealnie pasuje do profilu nowojorskiego labelu Deep Visionz.

Drugim singlem  jest kooperacja z wokalistą Nickiem Sinclarem w nagraniu „ Dancin’ In The Flames”. Kawałek wydał label Deepshakerz Safe Music – utwór znalazł się też na składance „Safe Weapons Ibiza 2017”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

A_GIM feat. bshosa / Agora SA

A_gim, czyli Agim Dżeljilji kontynuuje swoją świadomą drogę elektronicznego producenta, który szuka wciąż nowych obszarów muzycznych do  eksplorowania. Ci, którzy pamiętają go z  Őszibarack i znają też projekt Nervy, wiedzą, że A_Gim podąża własną ścieżką. EP-ka Votulia, jaka pojawiła się 07.04. pokazała kolejne oblicze artysty podążającego w kierunku brzmień znanych chociażby z niemieckiego Kompakt Records. Po udanych singlach „Rajka”, czy „Panzerschokolade”, doczekaliśmy się video do utworu „Akebia”, wyprodukowanego wspólnie z niezwykle ostatnio aktywnym muzycznie Michałem bshosa Brzozowskim.

A_GIM daje spektakularne występy jako live-act ( przekonali się o tym m.in.klubowicze, którzy pojawili się na jego występie w sopockim Sfinks 700 z okazji konferencji Seazone)

Artystę usłyszycie też 23.06. na Metronome Festival w Pradze u boku Garden City Movement, GusGus czy Solomuna, 29.06.w Gdyni na Open’erze, a 7.06. wraz z Deasem na Tauron Nowa   Muzyka Festival.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

KEENARF / Defected / No Brainer Records / Luzztro Records / Shibiza Records

Keenarf to nowy alias Krzysztofa Hawaja – DJ’a i producenta, który  może pochwalić się obecnie 3 znakomitymi release’ami.

17.02. w No Brainer Records pojawił się jego singiel „Bring Me Down” feat. Jinadu. Piosenka pojawiła się na singlu cyfrowym w 4 wersjach i zdobywała coraz większą popularność, była grana m.in. w  setach „Defected In The House Radio”. Zwieńczeniem tej dobrej passy Keenarfa było potwierdzenie, że ten numer w remiksie Till Von Sein znajdzie się na tegorocznej składance „ Defected Ibiza 2017”. Za takie rzeczy kochamy przecież underground!

Druga premiera od Keenarfa to tech-house’owy  „System”, wydany w czerwcu przez Shibiza Records.  Rekomendowanym numerem 3 ( a właściwie nr 1 ) z ostatnich produkcji Krzyśka jest jego najnowszy singiel dla stołecznego Luzztro Records „ Oama”, który brzmi mocno, z nutą orientalnego feelingu i aż prosi się o remiksy.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

BASS JAN OTHER / MOST Records

Sub-label hip-hopowej wytwórni Prosto. – MOST Records, który zaskoczył wszystkich w ubiegłym roku samym swoim powstaniem, jak i sygnalną składanką ” The Beginning”, na której pojawili się tacy producenci jak Newborn Junior, Seltron 400 czy Hatti Vatti. Potem pojawiła się frapująca płyta długogrająca tego trzeciego pt. „Szum”, która odbiła się bardzo szerokim echem zwłaszcza wśród miłośników alternatywnej elektroniki.

Tymczasem 26.05. MOST zaskoczył ponownie: w ramach nowego, nadchodzącego cyklu  MOST Blunted, pojawiła się kaseta „Washed By Waves”  Jana Estrady-Osmyckiego, polsko-meksykańskiego artysty, ukrywającego się pod pseudonimem Bass Jan Other.  Ta taśma  ma nawiązywać do klasycznej hiphopowej tradycji beat tape’ów i zawiera nagrania Jana utrzymane w stylistyce  dubowego techno, jazzu i funku. Całość brzmi przestrzennie, surowo, z analogowym feelingiem. Płyta (przepraszam – kaseta!) jest też dostępna cyfrowo. Całość brzmi może mniej tanecznie, a bardziej kontemplacyjnie, ale zdecydowanie wpisuje się w absolutny top elektroniki, jaka została ostatnio wydana w Polsce.

Plany wydawnicze MOST-u na rok 2017 i 2018 są bardzo, bardzo ciekawe  – czekajcie chociażby na pełnowymiarowy album Seltron 400!

KLIK

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

TOMMY GUSTAV / Taste The Music

Tommy Gustav, czyli Tomek Gnaciński reprezentujący też projekt Groove Coctail  (sprawdźcie ostatnie produkcje takie jak  „Together” czy The Way Of House Music” supportowane przez  DJ’ów takich jak Sam Divine, Scott Wozniak, Richard Earnshaw, Malachi ) wraca do bardziej deepowej strony swoich produkcji.

Jego najnowsza premiera (02.06.2017) na Taste The Music  wsparta świetnym teledyskiem, to house’owe „Free Falling” – w pakiecie znajdziecie 4 wersje, m.in. Flected Remix.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

MRJ / White Widow Records

Warszawski label White Widow Records , którego mózgami i twórcami są LUC Vel Mzura i Brusikiewicz ( występujący również w duecie jako Handia Hype ) dostarczają na rynek produkcje spod znaku UK Bass, Jackin’ House i brytyjskiego garage.

Najnowszy release z WWR to debiutancki album MRJ, czyli Michała Radziwanowskiego.

Nie do wiary, ale Michał był zafascynowany brzmieniami house & bass już w bardzo młodym wieku i  rozpoczął granie jako… 10-latek, a dziś ​​ma ponad 10-letnie doświadczenie jako DJ.

Album ‘Mirari’ to jego drugi LP (pierwszy ‘Solid Render’ został wydany w Country Club Disco). Brzmienie nowej płyty to różnorodne odcienie house music: od deep- po tech-house.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

JACOB A / Kingztown Music

Jacob A, czyli Jakub Arendt to zdecydowanie jeden z  najciekawszych klubowych  MC i wokalistów na polskiej scenie. Jakub udziela się wokalnie w bardzo różnych produkcjach: od house i garage aż po drum’n’bass („Udekoruję Dziś” feat. PanPan)  i trance (Moonbeam „Only You”).

Artysta  występował m.in. na festiwalach takich jak Global Underground, Godskitchen czy Tunnel Electrocity.

Tego lata pojawił się jego znakomity numer utrzymany w stylistyce 2 stepowej „Dzień Dobry Bardzo”, który ma szansę zawojować nie tylko parkiety, ale i stacje radiowe.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

SZKATULSKI & KOSMALSKI / Dear Deer Recordings

Szkatulski & Kosmalski, czyli Damian i Maciej  nasycają od lat scenę klubową swoja mieszanką stylów: od house i brzmień deep, aż po techno. Słychać to w  ich miksach i produkcjach: wydawali na   Downpour Recordings , Natura Viva i Tenampa Recordings z suportem od artystów jak Pig & Dan, Ramon Tapia, Alexi Delano, czy Anthony Pappa.

Duet kończy pracę nad swoim albumem, tymczasem ich najnowsza produkcja to EP-ka dla ukraińskiego labelu Dear Deer Recordings „Heart Rhythm”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

https://soundcloud.com/deardeerrecords/ddb045-szkatulski-kosmalski-1

T.E PROJECT / Pogo House Records

9 czerwca, sygnowana numerem PHR083 ukazała się w Pogo House Records najnowsza EP Tomka Elzanowskiego aka T.E Project. Po remiksach dla Micky Spice i wcześniejszych organ-house’owych produkcjach, dostajecie do odsłuchu „ Love, Peace and Harmony EP”.  Utrzymana w rzadko spotykanym ostatnio  klimacie amerykańskiego Garage-House uwodzi surowością, a  jednocześnie ciepłem brzmień wspartym o jazzowy feeling i ciekawe sample wokalne ( „Al Pacino”). Utwór tytułowy ma szanse na spora popularność w klubach, a  jego brzmienie przypomina klasyka z początku lat dwutysięcznych „ In The Music” Deepswing.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

MR SPRING / Ultra Bass Records

Mr Spring (Łukasz Gabła) kontynuuje swoje fascynacje muzyką house z lat 90. Po utworze dla meksykańskiego „My Own Beat Records”, powraca do amerykańskiego labelu Ultra Bass Records,  by wydać tam datowaną na 27.05.2017 EP-kę „Sweet Talk” zawierającą numer tytułowy oraz „My Life” i „Time To Love” utrzymane w stylu vocal-, uplifting-house. Niebawem nowość od Mr Spring – tym razem w  Luzztro Records!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

ROSALIE. vs. SONAR SOUL / Alkopoligamia.com

Rosalie, krążąca między Berlinem, a Poznaniem, to dość  świeża  sensacja polskiej sceny R&B. Na swojej debiutanckiej EP-ce „Enuff”,  śpiewa do bitów zdolnych polskich producentów: MIN t, Lux Familiar, Brat Jordah.  Rosalie Hoffmann grywa coraz więcej koncertów zdobywając nowych słuchaczy. Sięga też po publiczność klubową: tanecznego remiksu utworu „Pozwól” dokonał ostatnio Sonar Soul (Łukasz Stachurko). Ciekawostką jest fakt, że do tej wersji powstał osobny  teledysk – taki zabieg nawiązuje do złotych czasów kultury house z lat 90., gdy w programie MTV Party Zone pojawiały się specjalne klubowe „video-mixes” utworów spoza ścisłej sceny undergroundowej, które w wyniki zremiksowania, w te kręgi wkraczały.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

POLSKI KLASYK : Sonar Soul “ Let’s Dance” / U Know Me Records

Wspominając Sonar Soul, przypominam jeden z  najlepszych polskich utworów ostatnich lat: jego kooperację z raperem Żyto z  roku 2015.

Hip-house’owy sztos „Let’s Dance” nawiązujący do najlepszych producentów tego gatunku jak 2 In A Room, czy Tyree Cooper jest nadal dostępny do darmowego pobrania.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

Published June 27, 2017.