Electronic Beats Poland

5 tracków definiujących SnowFest Festival 2024

Od 2014 roku SnowFest Festival rozgrzewa tych, którzy nie zapadają w festiwalowy sen zimowy. To już kultowa propozycja dla osób, które chcą się bawić i tańczyć bez względu na porę roku. Z okazji nadchodzącej wielkimi krokami 11-stej edycji wydarzenia, zapytaliśmy Igora Fleiszera, organizatora SnowFest Festiwal, o 5 kawałków, które najlepiej opisują klimat muzyczny tegorocznej edycji.

Rudimental “Waiting All Night”

Zadebiutowali w 2009 roku, trzy lata później ich singiel “Feed The Love” znalazł się na szczycie singlowej listy przebojów. Trio składające się z Piersa Aggetta, Kesi Dryden i Leona Rolle do dziś pozostaje jedną z największych gwiazd drum and bass i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. 

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Kawałek, który szczególnie polecam to “Waiting All Night” z wokalem Ella Eyre. To jeden z najgłośniejszych i najbardziej rozpoznawalnych numerów tej grupy. Z pewnością wybrzmi również w szczyrkowskim amfiteatrze. Utwór, który idealnie obrazuje czym jest snowfest i doskonale wpisuje się w charakter festiwalu.

Kaliber 44 “Normalnie o tej porze”

Formacji Kaliber 44 nie trzeba nikomu przedstawiać. Ich przeszło 30-letni dorobek artystyczny mówi sam za siebie. Pionierzy i najważniejsi przedstawiciele polskiego hip-hopu, którzy silnie przyczynili się do kształtowania tego gatunku w latach 90tych. 

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Muzyka Kaliber 44 doskonale odzwierciedla Śląsk i jego klimat. Od tej grupy zdecydowanie polecam na dziś kawałek “Normalnie o tej porze”, który na pewno usłyszycie już w piątek o 21:00 na głównej scenie festiwalu.

DJ Marky & XRS feat. Stamina MC “LK”

 

Jeden z najlepszych DJ-ów nurtu drum and bass, prosto z gorącego Sao Paulo, DJ Marky pojawi się 1 marca na SnowFest. Brazylijczyk doskonale miksuje, wyróżnia się wybitną selekcją, a nieodłącznymi elementami jego produkcji są samplowane dźwięki samby i bossa novy.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W tym zestawieniu nie może zabraknąć DJ’a Marky’ego, który do Szczyrku podróżować będzie ze słonecznej Brazylii. Z pewnością zaserwuje nam dużą porcję połamanych dźwięków. Z tego tytułu polecam szczególnie flagowy numer zatytułowany “LK”. Spodziewajcie się brazylijskiego klimatu, który nie pozwoli Wam stać w miejscu.

PRO8L3M “Ground Zero”

 

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Zespół PRO8L3M pojawi się po raz drugi na SnowFest. Nie mogło ich zabraknąć w tegorocznym line-upie, gdyż obchodzą właśnie 10-lecie swojej działalności. Utwór, który doskonale sprawdził się w poprzednim roku i został wyśpiewany pod sceną przez setki fanów to “Ground Zero”. Z pewnością usłyszycie go na żywo już 2 marca na scenie głównej.

Święty Bass “Daj znać”

Święty Bass to autorski projekt rapera Miłego Atz oraz DJ-a i managera muzycznego Phunk’illa, reprezentujący szeroki przekrój muzyki basowej. Podczas występów duetu można usłyszeć wszystko co odwołuje się do niskich częstotliwości – UK Garage, bassline, drum and bass i dubstep.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Świetnym polskim akcentem na festiwalu będzie grupa Święty Bass. Duet Miłego ATZ i Phunk’illa otworzy swoim występem na scenie głównej drugi dzień SnowFest. Doskonały utwór zatytułowany “Daj znać”, który idealnie wpisuje się w charakter wydarzenia. To basowe brzmienia, które zdecydowanie przeważają w lineupie SnowFest.

Chcesz przesłuchać więcej muzyki od reprezentantów tegorocznego SnowFest 2024? Koniecznie sprawdź SnowCast – to eksluzywne sety DJ-skie, przygotowane specjalnie dla Ciebie przez artystów, które odzwierciedlają klimat festiwalu ✌🏻😎

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Published February 29, 2024. Words by Maria Dudek.