Electronic Beats Poland
Music

5 miksów polskich DJ-ów na otwarcie ogródków

 

Celebrujmy otwarcie gastronomii!

Dziś kolejny odcinek naszego cyklu z miksami polskich DJ-ów. Chcemy wspólnie celebrować tak długo wyczekiwane otwarcie gastronomii.

Na kluby musimy jeszcze poczekac, ale samo siedzenie w knajpce z kieliszkiem ulubionego trunku przy dobrej muzyce, to już coś! U nas znowu wielka różnorodność tanecznych dźwięków: od mocnych brzmień SEPTa po głębokie dubowe pejzaże AKME. Harper zabiera nas w podróż po rave’owych i basowych nowościach granych w “Czwórce” , Drwal do lat 90. , a całość progresywnie zamyka Santi.

SEPT / POSSESSION

W naszym cyklu ponownie witamy SEPTa! Bardzo się cieszymy, że pandemia nie tylko nie ograniczyła jego aktywności muzycznej, ale ją wręcz wzmogła. Nie tak dawno streamowaliśmy jego winylowy set z mieszkania, następnie z klubu FOMO. Michel właśnie wydał kolejną EP-kę ( „Ultimate Seduction”) , a my rozpoczynamy felieton jego miksem dla kultowej paryskiej serii rave’ów Possession. Tak, zaczynamy „z wysokiego C”, ale brzmienia oferowane przez Michela same się o to proszą. A wam wszystkim życzymy, by dane wam kiedyś było poznać niebywały, dekadencki klimat Possession. Z SEPTem za deckami rzecz jasna!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

HARPER / BASSTION

Marcin Harper czuje funk jak mało kto, gra zbasowany garage tak, że nie ustoicie w miejscu i jest jednym z większych muzycznych erudytów na naszej scenie. Wszystkim polecamy jego cykl audycji Basstion ( „Jest Basstion, jest impreza. Z basem nie wygrasz”)  poświęconej takim gatunkom muzyki jak breakbeat, 2 step, juke czy jungle. Najnowszy Mini Rave Mix Marcina zwraca jak zawsze uwagę selekcją utworów: niemal połowa z nich to jeszcze niewydane kawałki z ogromnym potencjałem parkietowym: Yaeji, Thomas Bangalter, Cocktail Party Effect, Denham Audio. Ten mix wskoczył już na pierwsze miejsce na świecie w kategorii “bass” oraz pierwsze w dziale “beats”. Mało? Put on your dancing shoes and dance!

By loading the content from Mixcloud, you agree to Mixcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 AKME / OTAKE RECORDS

AKME jest na polskiej scenie od lat 90. i zawsze dostarcza nam dawkę znakomitej muzyki – zarówno w setach, jak i autorskich produkcjach. Wciąż zachwycamy się jego EP-ką „Radical Forgiveness” i czekamy na nowe płyty. To czekanie osłodzi nam wyjątkowy miks oscylujący wokół dubu i dub techno. Radzimy słuchać głośno i na dobrym sprzęcie, by wyłapać dźwiękowe niuanse. Niestety słuchając go zatęsknicie za imprezami z dobrym soundsystemem i przyjaciółmi jeszcze bardziej.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

DJ DRWAL / 30 LAT SCENY TECHNO W POLSCE

Jarek Drążek aka DJ Drwal to kultowa postać zarówno pomorskiej, jak i polskiej sceny tanecznej. Dziennikarz radiowy, redaktor magazynu „Plastik” i DJ. O jego historii i ciekawostkach związanych z powstawaniem klubów i imprez na północy Polski dowiecie się więcej z nadchodzącej jesienią książki „30 Lat Sceny Techno w Polsce”. Miks Drwala zabiera nas prosto w lata 90. – wśród selekcji takie labele jak Harthouse, Eque Q czy F Communicatuons Laurenta Garniera.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

SANTI / Cuarantena

Na koniec mamy bardzo pozytywny brzmieniowo miks. Rafael Santi rozświetla nam kwarantannę swoim „Cuarentena Mix 2020”. Rafał “Santi” Stęplowski to warszawski DJ będący na scenie od 2007 roku ( związany wcześniej z kolektywem TipTop). Zaprzyjaźniony z doskonale znanym cyklem  “Lekko Techno”. Jak sam nam zdradził – „zdecydowanie woli występować w czasie warm up’owym oraz aferowym – ze względu na to, że jego sety rzadko przekraczają 125BPM ”.  Z roku na rok coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że najmilsze imprezy, to te plenerowe, w towarzystwie plaży, wody, drzew – taka sceneria idealnie wchodzi w symbiozę z rodzajem muzyki jaką prezentuje – tak było chociażby podczas Fort Open Air.

Inspirują go tacy artyści jak Hernan Cattaneo, Guy J, Nick Warren, Cid Inc. , Pryda.

By loading the content from Mixcloud, you agree to Mixcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

autor: Artur Wojtczak

Loading...