Electronic Beats Poland
Music

Polskie i zagraniczne kluby reagują na kryzysową sytuację

Epidemia koronawirusa a festiwale

Epidemia koronawirusa ma niestety ogromny wpływ na życie kulturalne i klubowe. Odgórne zakazy państwowe oraz… zdrowy rozsadek każą organizatorom odwoływać eventy w marcu, pod znakiem zapytania stanęło wiele festiwali, część już odwołana (Tomorrowland Winter, Ultra Music Festival)

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Nie odbędzie się ani Miami Music Conference, zamyka się też Berghain. Słynny berliński klub wydał oświadczenie, że najprawdopodobniej wznowi działalność 20.04. – od teraz będzie jednak zamknięty

“ze względu na dobro zdrowotne naszych pracowników, artystów i naszych gości.”

Swoje trasy odwołali również Disclosure oraz Underworld.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

KLUBY W POLSCE

W Polsce sytuacja podobna: na najbliższe dwa weekendy zamyka się klub 999 ( impreza “Charity Rave” z dochodem na wydanie książki “30 lat polskiej sceny techno” będzie przeniesiona na maj).

Zamyka się też Jasna 1 ( odwołano m.in. imprezę z Octo Octa) oraz najbardziej znana polska afterownia Luzztro. Klub Smolna wydał wczoraj oświadczenie:

 Mamy dla Was ważną informację dotyczącą nadchodzącego weekendu i obecnej sytuacji  Fideles ze względu na decyzję rządu o zakazie opuszczania kraju, muszą pozostać na terenie Włoch i nie dotrą na Smolną. Recondite również nie będzie w stanie się u nas pojawić z powodu komplikacji związanych z lotami międzynarodowymi. Obydwie imprezy odbędą się, jednak zagrają dla Was lokalni DJ-e. Zarówno main jak i patio, i w sobotę i w piątek, będą otwarte. TIX 30.Pamiętajcie, żeby o siebie dbać!

Jednakże po fali krytyki odnośnie tej decyzji, pojawił się wyedytowany statement:

 EDIT: Cały czas monitorujemy sytuacje, będziemy podejmować decyzję na bieżąco. Jeśli sytuacja nie poprawi również będziemy zamykać się na najbliższy weekend, do odwołania.

Najbliższy czas będzie z pewnością trudnym wyzwaniem dla całej branży muzycznej oraz klubowiczów. Wspierajmy się nawzajem okazując szacunek i zrozumienie. Oby ta kryzysowa sytuacja potrwała jak najkrócej.

Loading...