Marek Biliński - „Dziecko słońca” na winylu | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Marek Biliński – „Dziecko słońca” na winylu

Marek Biliński nie pozwala o sobie zapomnieć!

Po poprzednim sukcesie albumu “Powrót Króa Switu”, o którym pisaliśmy, przyszedł czas na kolejną winylową premierę Marka. Tym razem 27 marca 2020 roku w ręce fanów trafi albumu pod tytułem „Dziecko słońca”. Po dwudziestu sześciu latach od wydania CD po raz pierwszy na winylu nowa odświeżona wersja albumu składającą się z dwóch 180 gr. płyt. Ta jakość wydania jest kompatybilna ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi.

Sam album zajmuje trzy strony, czwarta strona drugiej płyty winylowej, jest wykorzystana jako test do ustawienia antyskatingu. To bardzo oryginalny pomysł i jednocześnie ukłon Marka Bilińskiego w stronę wszystkich audiofanów, którzy z pewnością skorzystają z tego bonusu. Kolejną nie lada niespodzianką dla wszystkich fanów artysty są nuty tematu utworu „Początek światła”, które zostały umieszczone w środku albumu.

„Dziecko słońca” to najbardziej akustyczny album spośród moich elektronicznych płyt. Wtedy byłem zafascynowany technologią samplingu i dałem temu wyraz posługując się akustycznymi brzmieniami zapisanymi w pamięci cyfrowej. W rezultacie daje to nieograniczone możliwości kreowania dźwięku, barw, efektów i muzyki. W tym albumie na szczególną uwagę zasługuje przestrzeń i pogłosy.” mówi Marek Biliński.

W poszukiwaniu jak najlepszego brzmienia albumu, Marek posłużył się referencyjnym gramofonem klasy hi-end TransRotor Zet-3 z wkładką Shelter 501 MK III i przedwzmacniaczem Octave Phono EQ2, dostarczonym przez firmę Nautilus. Gramofon ten posłużył do analizy brzmienia płyt winylowych sprzed lat oraz obecnie wznawianych, by na tej podstawie wypracować współczesny model nagrania.

„Tak jak zapowiadałem, planuję wydać wszystkie płyty na winylu, aż do koncertowego albumu „Life is Music”, który ukaże się jako podwójny album. Kolekcja zostanie zakończona premierowym wydaniem nowego albumu, który najpewniej ukaże się w 2021 roku” – informuje Marek Biliński.

Realizacja wydania całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie płyt winylowych stała się możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z polską tłocznią płyt winylowych WM FONO, która zgodziła się wziąć udział w tym długotrwałym przedsięwzięciu wydawniczym.

Wraz ze startem winylowej kolekcji wydawniczej, wszystkie albumy Marka Bilińskiego powracają również w wersji CD oraz wersji cyfrowej na wszystkich popularnych serwisach streamingowych.

Sprawdź: Klasyk na weekend: MAREK BILIŃSKI „UCIECZKA Z TROPIKU”