Marek Biliński „Best of the best” premiera w serwisach streamingowych | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Marek Biliński „Best of the best” premiera w serwisach streamingowych

Po dwudziestu jeden latach od wydania pierwszej płyty „The Best of” w 1998 roku, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej specjalną cyfrową wersję albumu „Best of the best”, która trafi dziś do serwisów: Spotify, Tidal, Apple Music.

Album w wersji cyfrowej został wzbogacony przez autora o jeden nigdzie do tej pory niepublikowany utwór, który znany jest wszystkim fanom twórczości artysty oraz polskiego kina z lat 80-tych. To utwór pod tytułem „Piszczałka”, który był motywem przewodnim filmu fabularnego pod tytułem „Przyjaciel wesołego diabła” z 1986 roku. Film w reżyserii Jerzego Łukaszewicza, ze wspaniałą rolą Franciszka Pieczki to jeden z kultowych filmów dzieciństwa dla osób urodzonych w latach 70-tych i 80-tych.

Jak mówi sam Marek Biliński
„Dołączenie tego utworu do albumu „Best of the best” to między innymi ukłon w stronę moich fanów, którzy wychowali się na mojej muzyce, a film „Przyjaciel wesołego diabła” towarzyszył im w najmłodszych latach”

Album „Best of the best” zawiera największe hity artysty, w tym między innymi „Ucieczkę z tropiku”, który znalazł się w naszym cyklu ‘Klasyk na weekend’ czy też „Dom w dolinie mgieł”, który był inspiracją do stworzenia, wraz z zespołem Xxanaxx, utworu „Duch”.

Ponadto, album „Best of the best”, tak jak pozostałe albumy Marka Bilińskiego, ukaże się również w serwisie Tidal Masters, w bezstratnej, studyjnej jakości dźwięku.

Czytaj więcej: “Ogród Króla Świtu” powraca na winylu.