Electronic Beats Poland
Music

Marek Biliński „Best of the best” premiera w serwisach streamingowych

Po dwudziestu jeden latach od wydania pierwszej płyty „The Best of” w 1998 roku, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej specjalną cyfrową wersję albumu „Best of the best”, która trafi dziś do serwisów: Spotify, Tidal, Apple Music.

Album w wersji cyfrowej został wzbogacony przez autora o jeden nigdzie do tej pory niepublikowany utwór, który znany jest wszystkim fanom twórczości artysty oraz polskiego kina z lat 80-tych. To utwór pod tytułem „Piszczałka”, który był motywem przewodnim filmu fabularnego pod tytułem „Przyjaciel wesołego diabła” z 1986 roku. Film w reżyserii Jerzego Łukaszewicza, ze wspaniałą rolą Franciszka Pieczki to jeden z kultowych filmów dzieciństwa dla osób urodzonych w latach 70-tych i 80-tych.

Jak mówi sam Marek Biliński
„Dołączenie tego utworu do albumu „Best of the best” to między innymi ukłon w stronę moich fanów, którzy wychowali się na mojej muzyce, a film „Przyjaciel wesołego diabła” towarzyszył im w najmłodszych latach”

Album „Best of the best” zawiera największe hity artysty, w tym między innymi „Ucieczkę z tropiku”, który znalazł się w naszym cyklu ‘Klasyk na weekend’ czy też „Dom w dolinie mgieł”, który był inspiracją do stworzenia, wraz z zespołem Xxanaxx, utworu „Duch”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Ponadto, album „Best of the best”, tak jak pozostałe albumy Marka Bilińskiego, ukaże się również w serwisie Tidal Masters, w bezstratnej, studyjnej jakości dźwięku.

Czytaj więcej: “Ogród Króla Świtu” powraca na winylu.

Loading...