Electronic Beats Poland
Music

Kolektyw ORAMICS świętuje trzecie urodziny

Oramics to dobrze wam znana polska platforma wspierająca kobiety, osoby niebinarne i nieheteronormatywne na scenie muzyki elektronicznej. Do członkiń kolektywu należą: Olivia, Monster, Avtomat, Mala Herba, ISNT i Dogheadsurigeri. 17 lipca startują huczne trzecie urodziny Oramics. Celebracja potrwa aż pięć dni!

Platforma Oramics powstała w 2017 roku z inicjatywy min. Katarzyny Kwiatkowskiej, producentki i DJ-ki znanej jako ISNT. Głównym celem kolektywu było stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla kobiet w świecie muzyki klubowej zdominowanej przez mężczyzn. Początkowo Oramics skupiało się na prezentowaniu twórczości kobiet poprzez zapewnienie im miejsc w programach muzycznych oraz słynną już serię podcastów. Dziś kolektyw niesie również wsparcie społeczności LGBTQA+ oraz promuje twórczynie z Europy Wschodniej.

Aktualnie w skład kolektywu wchodzą ISNT, Olivia, Monster, Avtomat, Mala Herba i Dogheadsurigeri.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Oramics cieszy się uznaniem nie tylko z powodów muzycznych. Członkinie kolektywu są także zaangażowanymi aktywistkami. Jednym z najważniejszych projektów Oramics jest kolosalnych rozmiarów składanka “Total Solidarity”, z której cały dochód ze sprzedaży przekazywany jest na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii. Album powstał w odpowiedzi na brutalny atak chuliganów na Białostocki Marsz Równości w 2019 roku. Znajduje się na nim 113 utworów stworzonych przez artystów z całego świata. W tym roku ukazała się także współtworzona przez Oramics kompilacja “Sonic Resistance”, która zwraca uwagę na problem konfliktu w Północnej Syrii. Cały dochód ze sprzedaży przekazywany jest na rzecz Foundation of the Free Woman w Rożawie.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

Działalność Oramics jest wyjątkowo zaangażowana, zatem celebracja trzecich urodzin kolektywu nie może być inna.

Program zbudowany został wokół problematyki różnorodności kultur wschodniej części Europy. Składać się będzie ze specjalnie stworzonych na tę okazję transmisji audiowizualnych, panelu dyskusyjnego, warsztatów, spotkań oraz premier tekstów.

Obok członkiń kolektywu, zobaczyć, usłyszeć i przeczytać będzie można również gościnie: Poly Chain, Mirę Marcinów, Vani Vachi, Claire Lefevre, Tony Renaissance, Ernestasa Sadau czy Agatę Hudomięt. Wydarzenie odbędzie się nie tylko w sieci! Zaplanowana jest również seria działań w Warszawie, Toruniu, Krakowie, Olsztynie i Katowicach. Pełen harmonogram można znaleźć na stronie wydarzenia.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Lwią część programu stanowią premierowe działania artystyczne. 17, 18 i 19 lipca na kanale YT Oramics  oraz w klubach Pogłos (Warszawa), PRES (Toruń), Piękny Pies (Kraków), Pijana Czapla (Olsztyn) i BAZAR (Katowice) obejrzeć będzie można streamy powstałych specjalnie na to wydarzenie setów. W sumie czeka nas 12 wyjątkowych międzynarodowych współprac dźwiękowo-wizualnych! Zamówione zostały również teksty literackie, które uzupełnią kontekst wydarzenia i zostaną zaprezentowane na stronie www.oramics.pl. Po premierowych streamach, Oramics zapraszają na afterparty w każdym z urodzinowych miejsc. Wystąpią członkinie kolektywu oraz przyjaciółki.

20 lipca odbędzie się debata online z udziałem gościń z krajów byłego bloku wschodniego: Litwy, Białorusi, Armenii, Węgier, Serbii, Polski i Słowenii. Rozmowa dotyczyć będzie budowania różnorodnej, inkluzywnej i silnej wschodniej sceny muzyki elektronicznej. Dyskusję poprowadzi Lucia Udvardyova z z platformy Easterndaze.

Zwieńczeniem świętowania będą dwie sesje warsztatowe, które odbędą się 21 lipca. Pierwsza dedykowana jest produkcji i obsługi technicznej streamów muzycznych. Zajęcia poprowadzi Avtomat. Druga dotyczący obsługi programu Ableton Live. Zajęcia poprowadzi Radosław Sirko. W ramach urodzin kolektyw Oramics udostępni także poradnik DJ-ski stworzony przez Monster.

Wstęp na wszystkie wydarzenia oraz dostęp do wszystkich materiałów online jest darmowy!

17-21.07.2020 roku

Wydarzenie na Facebooku

Projekt współorganizowany przez Oramics oraz Jasną 10. Krytykę Polityczną w Warszawie w ramach zamówień na projekty artystyczne programu „Centrum Jasna” finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Loading...