Electronic Beats Poland
Music

ORAMICS z nową charytatywną składanką

Po ubiegłorocznym sukcesie kompilacji charytatywnej na rzecz organizacji związanych z działaniami na rzecz społeczności LGBT, kolektyw ORAMICS powraca z kolejną dobroczynną inicjatywą o korzeniach politycznych.

MUZYKA ZAANGAŻOWANA
Sonic Resistance to składanka dla Rojavy, wydana przez Kashev Tapes we współpracy z Oramics 10 lutego. Wśród wykonawców znajdziecie artystów takich jak Olivia, Black Acid, Melania, Umwelt i wielu innych.
Kolektyw zachęca do podtrzymania międzynarodowej solidarności z rewolucją w Rożawie. Sonic Resistance
 to składanka dla Rojavy Kompilacja jest muzycznym stanowiskiem przeciwko imperialistycznej machinie wojennej i ma na celu kampanię na rzecz wzrostu świadomości nt. walki kurdyjskiego ruchu wolnościowego.
Składanka liczy aż 91 utworów, zostały one zebrane, aby wesprzeć ruch feministyczny w autonomicznej strefie w północnej Syrii.
Całkowity dochód z cyfrowej sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Wolnych Kobiet w Rojawie (Weqfa Jina Azad A Rojava), która jest jedną z ostatnich organizacji kobiecych w tamtym rejonie.
SYTUACJA W ROŻAWIE
Rożawa stawia się w opozycji nie tylko wobec tureckiego reżimu wojskowego, jest również oddolnym ruchem, który na nowo definiuje przyszłość regionu na swoich własnych warunkach. Kurdysjki opór popiera równość kobiet, prawa osób LGBTQIA+, ekologię, zrównoważony rozwój i demokratyczny konfederalizm. Stworzył swoje własne strategie bez nacisków świata zachodniego. Turecka inwazja nie tylko niszczy życia, ale również gasi nadzieje na istotne zmiany. Armia atakująca posiada lepszą technologię i generalnie “więcej wszystkiego”, co może stłumić rewolucję w najbardziej okrutny sposób. Jesteśmy solidarni z ruchem oporu w Syrii i ludźmi, którzy bronią jego autonomii.
PRZESŁANIE KOLEKTYWU ORAMICS
Oramics tak opisują idee wokół wydania tej kompilacji:
Jako przeciwnicy tej absolutnej przemocy zadaliśmy sobie pytanie jak możemy wesprzeć tę walkę? Jak możemy zaangażować naszą społeczność i nasze umiejętności, aby bronić Rożawy? Czujemy obowiązek, aby przypomnieć i kontynuować emancypacyjną historię muzyki klubowej i to jak była ona związana z ruchami równościowymi i wolnościowymi od początku. Przez tę składankę chcemy rozsiewać wieści o idei Rożawy poprzez nasze sieci, a z drugiej strony chcemy redystrybuować środki. Mimo że tworzymy muzykę, często bardzo głośną i hałaśliwą, nie możemy nigdy przestać słuchać i pozostać niemymi. Rewolucja w Rojawie pokazuje jak głęboko jesteśmy powiązani w postkolonialnych relacjach i motywuje nas to do rozebrania na części istniejących warunków i struktur. Właśnie tak rozumiemy bycie sojusznikiem. 
Ponieważ wojna przeciwko wolności i równości jest wojną przeciwko nam wszystkim.
Loading...