Zabawa x Boiler Room x True Music wraca do Krakowa | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Zabawa x Boiler Room x True Music wraca do Krakowa

ZABAWA to nowe wydarzenie na krakowskiej scenie klubowej, które łączy w sobie naukę sztuki DJ-skiej,  zamiłowanie do muzyki, oraz przede wszystkim do nieograniczonej… zabawy! Druga edycja startuje już 23 listopada.

Pierwsza odsłona wydarzenia spod szyldu Zabawy miała miejsce w sierpniu tego roku i miała ona formę dziennej, a co więcej również nieodpłatnej imprezy. W krakowskich Plenerach wystąpiły największe tuzy krakowskiej sceny muzycznej – Olivia, Charlie, Kinzo Chrome, DiscoMule i Anatomy of Mashup, a gwiazdą wieczoru była Solid Blake. W listopadzie Zabawa powraca z podwójnym impetem: druga edycja będzie trwać ponad 15 godzin, a odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach.

Dzięki wsparciu międzynarodowej platformy Boiler Room & programu Ballantines True Music Fund, za dnia uczestnicy Zabawy spotkają się na bezpłatnych zajęciach z nauki DJ-ingu w przepięknej kawiarni Busz. Można uczestniczyć w nich po uprzednim zarejestrowaniu się tutaj. Zajęcia dedykowane są nauce grania z gramofonów (dwa poziomy zaawansowania) oraz CDJ-ów (poziom podstawowy). Pomiędzy warsztatami odbędzie się także rozmowa z lokalnymi działaczami. Uczestnicy którzy dostaną się na warsztaty, oprócz nowych umiejętności, otrzymają też upominki od patrona wydarzenia – Ballantines oraz tańsze bilety na część nocną, na którą również przygotowano moc atrakcji dla ucha.

Celem Zabawy jest też bowiem dzielenie się unikalnym brzmieniem niezależnej sceny muzyki elektronicznej i inspirowanie do odkrywania krakowskich muzycznych talentów. Prosto z Portugalii do klubu Szpitalna 1 przyleci Violet, która jest producentką prowadzącą wytwórnię Naive. Usłyszymy także Monster (tu przeczytacie z nią wywiad), jedną z najbardziej utalentowanych polskich DJ-ek znaną ze swojej wyśmienitej selekcji i łączenia gatunków trance, techno i electro. Oprócz nich na głównej sali usłyszymy Virtual Geishę, oraz członków kolektywu Urloop – scki’ego i biøsa, umiłowanych w nurtach spod znaku techno i elektro. Na drugiej sali Szpitalnej 1 wystąpią Semprey i Rusałka: DJ-e znani z mieszania tanecznych rytmów całego świata, od muzyki house, przez pop aż po afrykańskie i karaibskie brzmienia. Jak widać, będzie różnorodnie i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Poza tym do line-upu Zabawy dołączy zwycięzca konkursu DJ-skiego agencji Granko, będącej organizatorem całej imprezy. By zagrać występ otwierający wydarzenie wystarczy wysłać zgłoszenie na adres halko@granko.agency oraz spodziewać się dobrych wieści do 20 listopada. Pozostali mogą nabyć bilety (w cenie 15/25 PLN) na wydarzenie można (tu), tu zapisać się na  wydarzenie na Facebooku oraz oczywiście odliczać do 23 listopada – to już naprawdę niedługo.

ZABAWA#2 w/ Violet (Naive)- 23.11.19 /w Szpitalna 1 & Busz Cafe

Tekst: Agata Ogórek