Electronic Beats Poland
Music

Zabawa x Boiler Room x True Music wraca do Krakowa

ZABAWA to nowe wydarzenie na krakowskiej scenie klubowej, które łączy w sobie naukę sztuki DJ-skiej,  zamiłowanie do muzyki, oraz przede wszystkim do nieograniczonej… zabawy! Druga edycja startuje już 23 listopada.

Pierwsza odsłona wydarzenia spod szyldu Zabawy miała miejsce w sierpniu tego roku i miała ona formę dziennej, a co więcej również nieodpłatnej imprezy. W krakowskich Plenerach wystąpiły największe tuzy krakowskiej sceny muzycznej – Olivia, Charlie, Kinzo Chrome, DiscoMule i Anatomy of Mashup, a gwiazdą wieczoru była Solid Blake. W listopadzie Zabawa powraca z podwójnym impetem: druga edycja będzie trwać ponad 15 godzin, a odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach.

Dzięki wsparciu międzynarodowej platformy Boiler Room & programu Ballantines True Music Fund, za dnia uczestnicy Zabawy spotkają się na bezpłatnych zajęciach z nauki DJ-ingu w przepięknej kawiarni Busz. Można uczestniczyć w nich po uprzednim zarejestrowaniu się tutaj. Zajęcia dedykowane są nauce grania z gramofonów (dwa poziomy zaawansowania) oraz CDJ-ów (poziom podstawowy). Pomiędzy warsztatami odbędzie się także rozmowa z lokalnymi działaczami. Uczestnicy którzy dostaną się na warsztaty, oprócz nowych umiejętności, otrzymają też upominki od patrona wydarzenia – Ballantines oraz tańsze bilety na część nocną, na którą również przygotowano moc atrakcji dla ucha.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Celem Zabawy jest też bowiem dzielenie się unikalnym brzmieniem niezależnej sceny muzyki elektronicznej i inspirowanie do odkrywania krakowskich muzycznych talentów. Prosto z Portugalii do klubu Szpitalna 1 przyleci Violet, która jest producentką prowadzącą wytwórnię Naive. Usłyszymy także Monster (tu przeczytacie z nią wywiad), jedną z najbardziej utalentowanych polskich DJ-ek znaną ze swojej wyśmienitej selekcji i łączenia gatunków trance, techno i electro. Oprócz nich na głównej sali usłyszymy Virtual Geishę, oraz członków kolektywu Urloop – scki’ego i biøsa, umiłowanych w nurtach spod znaku techno i elektro. Na drugiej sali Szpitalnej 1 wystąpią Semprey i Rusałka: DJ-e znani z mieszania tanecznych rytmów całego świata, od muzyki house, przez pop aż po afrykańskie i karaibskie brzmienia. Jak widać, będzie różnorodnie i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Poza tym do line-upu Zabawy dołączy zwycięzca konkursu DJ-skiego agencji Granko, będącej organizatorem całej imprezy. By zagrać występ otwierający wydarzenie wystarczy wysłać zgłoszenie na adres halko@granko.agency oraz spodziewać się dobrych wieści do 20 listopada. Pozostali mogą nabyć bilety (w cenie 15/25 PLN) na wydarzenie można (tu), tu zapisać się na  wydarzenie na Facebooku oraz oczywiście odliczać do 23 listopada – to już naprawdę niedługo.

ZABAWA#2 w/ Violet (Naive)- 23.11.19 /w Szpitalna 1 & Busz Cafe

Tekst: Agata Ogórek

Loading...