Nowe ogłoszenie od Tauron Nowa Muzyka Katowice | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Nowe ogłoszenie od Tauron Nowa Muzyka Katowice

Program 15. edycji festiwalu rośnie do 23 artystów, dołączają do niego: The Streets, Skalpel i Low Key.

Mike Skinner aka The Streets to symbol i głos brytyjskiej muzyki miejskiej XXI wieku.

Powraca po wieloletniej przerwie i staje się drugim headlinerem Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020! Ten raper, producent, DJ, piosenkarz, pisarz, aktor jest odpowiedzialny za niektóre z najważniejszych brytyjskich utworów tego stulecia. Po 5 albumach i ponad 5 milionach sprzedanych płyt, w 2011 roku Mike Skinner zawiesił działalność pod szyldem The Streets. Po wieloletniej przerwie powraca ze swoim fenomenalnym zespołem na koncertową trasę. W przyszłym roku The Streets ma wydać nowy album i opublikować debiutancki film fabularny, oba zatytułowane „The Darker The Shadow, The Brighter The Light”. Na koncercie w Katowicach z pewnością usłyszymy najważniejsze hity The Streets, jak i fragmenty nowej, nieopublikowanej płyty.

 

Skalpel to światowi ambasadorowie polskiej elektroniki.

Powracają do występów live z nowym materiałem, o którym niedawno pisaliśmy – płytą “Highlight”. Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Ich nagrania zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune. Przez ostatnie lata zespół koncertował z big bandem, wykonując studyjne kompozycje w aranżacjach na 17 osobową orkiestrę. Nadchodzący to najbardziej eklektyczna płyta w karierze Skalpela.

 

Low Key to również najnowszy projekt Marcina Cichego.

Zaprezentuje go na festiwalu w duecie współtworzonym z wokalistą Karolem Wróblewskim. Ich muzyka to elektroniczne pejzaże i nowoczesny songwriting spod znaku Ry X i Rhye, z odległymi echami muzyki lat 80. Jako inspiracje wskazują m.in. nową falę, Petera Gabriela i zespół Talk Talk. W 2019 roku nakładem wydawnictwa Sound Improvement ukazał się dobrze przyjęty, debiutancki album grupy, zatytułowany „Distance”.

Informacje o poprzednim ogłoszeniu Underworld znajdziecie tu!

Link do czwartego ogłoszenia.

Od Organizatorów wiemy, że to jeszcze nie koniec odsłaniania programu 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Kolejne ogłoszenia już niebawem. W sprzedaży dostępne są karnety 3-dniowe w cenie 339 zł i 2-dniowe w cenie 269 zł oraz bilety 1-dniowe za 199 zł. Podobnie jak w 2019 roku, festiwalowa niedziela na katowickich Sztauwajerach będzie darmowa. Więcej na stronie festiwalu (pod linkiem).