Electronic Beats Poland
Music

Nowe ogłoszenie od Tauron Nowa Muzyka Katowice

Program 15. edycji festiwalu rośnie do 23 artystów, dołączają do niego: The Streets, Skalpel i Low Key.

Mike Skinner aka The Streets to symbol i głos brytyjskiej muzyki miejskiej XXI wieku.

Powraca po wieloletniej przerwie i staje się drugim headlinerem Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020! Ten raper, producent, DJ, piosenkarz, pisarz, aktor jest odpowiedzialny za niektóre z najważniejszych brytyjskich utworów tego stulecia. Po 5 albumach i ponad 5 milionach sprzedanych płyt, w 2011 roku Mike Skinner zawiesił działalność pod szyldem The Streets. Po wieloletniej przerwie powraca ze swoim fenomenalnym zespołem na koncertową trasę. W przyszłym roku The Streets ma wydać nowy album i opublikować debiutancki film fabularny, oba zatytułowane „The Darker The Shadow, The Brighter The Light”. Na koncercie w Katowicach z pewnością usłyszymy najważniejsze hity The Streets, jak i fragmenty nowej, nieopublikowanej płyty.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Skalpel to światowi ambasadorowie polskiej elektroniki.

Powracają do występów live z nowym materiałem, o którym niedawno pisaliśmy – płytą “Highlight”. Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Ich nagrania zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune. Przez ostatnie lata zespół koncertował z big bandem, wykonując studyjne kompozycje w aranżacjach na 17 osobową orkiestrę. Nadchodzący to najbardziej eklektyczna płyta w karierze Skalpela.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Low Key to również najnowszy projekt Marcina Cichego.

Zaprezentuje go na festiwalu w duecie współtworzonym z wokalistą Karolem Wróblewskim. Ich muzyka to elektroniczne pejzaże i nowoczesny songwriting spod znaku Ry X i Rhye, z odległymi echami muzyki lat 80. Jako inspiracje wskazują m.in. nową falę, Petera Gabriela i zespół Talk Talk. W 2019 roku nakładem wydawnictwa Sound Improvement ukazał się dobrze przyjęty, debiutancki album grupy, zatytułowany „Distance”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Informacje o poprzednim ogłoszeniu Underworld znajdziecie tu!

Link do czwartego ogłoszenia.

Od Organizatorów wiemy, że to jeszcze nie koniec odsłaniania programu 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice! Kolejne ogłoszenia już niebawem. W sprzedaży dostępne są karnety 3-dniowe w cenie 339 zł i 2-dniowe w cenie 269 zł oraz bilety 1-dniowe za 199 zł. Podobnie jak w 2019 roku, festiwalowa niedziela na katowickich Sztauwajerach będzie darmowa. Więcej na stronie festiwalu (pod linkiem).

 

Loading...