Electronic Beats Poland
Music

Underworld na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

Znamy pierwszych artystów 15. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Wiemy już, że drugi weekend czerwca 2020 roku zapowiada się wyjątkowo!

Poza Underworld zobaczymy występy Anna Calvi, Acid Arab live, Rival ConsolesSEED Ensemble, Afrodeutsche. Mamy jak zawsze podczas festiwalu TNM bardzo ciekawy mix artystów.

Underworld

to autorzy ponadczasowego„Born Slippy”. Utworu, który stał się hymnem pokolenia lat 90., gdy trafił na ścieżkę dźwiękową filmu Trainspotting. Dzięki sukcesowi tego singla zespół znalazł się w samym środku mainstreamu. Underworld czerpali z popularności hitu, nigdy nie rezygnując z ambicji artystycznych. Sprzedali wiele milionów płyt, zagrali ogromną ilość koncertów, produkowali muzykę do filmów, a nawet udźwiękawiali ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Ich album „Barbara Barbara, we face a shining future” był nominowany do nagrody Grammy. Underworld powrócił z  nowym albumem „Drift Series 1”, który trafił do sprzedaży 1 listopada 2019 roku. W tym roku zespół był również gwiazdą wiodących festiwali takich jak Roskilde Festival, Sonar oraz Lollapalooza w Berlinie. Z pewnością w piątek 12 czerwca w Katowicach zabrzmią zarówno najpopularniejsze hity, jak i najświeższy materiał.

Podczas występu Underworld w Berlinie w 2016 r. Telekom Electronic Beats TV zostało uhonorowane możliwością nagrania fragmentów tego wyjątkowego występu live i z przyjemnością dzielimy się z nimi Wami.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Anna Calvi

charyzmatyczna reprezentantka gitarowych brzmień, od swojego debiutu
w 2011 roku uznawana za jedną z najciekawszych brytyjskich wokalistek. Dwukrotnie nominowana do nagrody Mercury Awards, artystka tworzy mroczny, nastrojowy i romantyczny pop z elementami klimatycznego rocka. Często porównywana do PJ Harvey. Słynie z żywiołowych, zadziornych i nieprzewidywalnych występów na żywo i właśnie takiego koncertu możemy spodziewać się w czerwcowy piątek w Katowicach!

https://www.youtube.com/watch?v=UEm5-qco6bA

Acid Arab

jest równie energetyczny, ale w sobotę 13 czerwca zaprezentuje w pełni elektroniczny live-act. Ten multikulturowy zespół powstał w 2012 roku w Paryżu, a jego celem jest „stworzenie przestrzeni dla kultury arabskiej w świecie współczesnej elektroniki”. Efekt tych starań to orientalny acid, w którym w trans wprawiają nie tylko automaty i syntezatory, ale również melodie i rytmy arabskiej muzyki ludowej.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Rival Consoles

znany z fascynujących dbałości o detale audiowizualne w swoich show.  Ten londyński producent jest porównywany do takich artystów, jak Nils Frahm i Jon Hopkins. Podobnie jak oni łączy eksperymenty, akustyczne brzmienia i elektronikę.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

SEED Ensemble

ich koncert dostarczy nam nieoczywistych wrażeń. Ta dziesięcioosobowa orkiestra powstała w 2016 roku w Londynie, a prowadzi ją ceniona kompozytorka, aranżerka
i saksofonistka Cassie Kinoshi. Miejskie inspiracje łączą się z brzmieniami Afryki Zachodniej i Karaibów, tworząc piorunującą, jazzową mieszankę.

https://www.youtube.com/watch?v=UPs0Sw1-RMY

Afrodeutsche

Brytyjska didżejka ma korzenie w Niemczech, Ghanie i Rosji, a wśród inspiracji cytuje electro, techno i house z Detroit oraz fortepianowy klasycyzm. Jej sety to prawdziwa uczta dla fanów stylistyki Underground Resistance.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

To dopiero początek odsłaniania programu 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice jednego z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie.

W sprzedaży są dostępne są karnety 3-dniowe i karnety 2-dniowe w promocyjnej cenie, która będzie obowiązywać do wyczerpania puli. Podobnie jak w 2019 roku, festiwalowa niedziela będzie darmowa. Odbędzie się wówczas kolejny Fajrant!, czyli darmowy, taneczny maraton na katowickich Sztauwajerach.

Więceja na stronie organizatora.

Tekst: Redakcja

Loading...