Kluby Ibizy nie otworzą się w 2020 roku | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Kluby Ibizy nie otworzą się w 2020 roku

Ibiza – najgorętsza wyspa imprezowa na świecie, stoi w obliczu wielkiego kryzysu. Epidemia koronawirusa bardzo mocno daje się we znaki mieszkańcom, z których 3/4 znajduje zatrudnienie w rozrywce i turystyce.

Lokale i stowarzyszenia klubów nocnych lobbują za otwarciem klubów pod koniec sezonu 2020, wprowadzając  reguły dystansu społecznego i zwiększone środki higieny, ale rząd Balearów w tym roku wyklucza wznowienie działalności tych miejsc w tym roku.

Na Białej Wyspie wszystko zaczęło wyglądać optymistycznie, gdy potwierdzono, że turyści będą mogli podróżować tu od lipca, a Ibiza Rocks ogłosiła serię imprez towarzyskich w basenie od 1 lipca.

Amnesia zaczęła nawet sprzedawać bilety na closing party w październiku, a kilku promotorów i DJ-ów przewidywało, że w tym roku na Ibizie kluby w jakiejś formie będą się jednak otwierać.

Tymczasem Ushuaïa i Hï Ibiza to pierwsze duże kluby, które właśnie ogłosiły, że nie otworzą się w 2020 roku.

Miejsca wydały wspólne oświadczenie na Instagramie, mówiąc:

„Z wielkim bólem ogłaszamy, że latem nie będzie żadnych wydarzeń w Ushuaïa i Hï Ibiza”

Nam pozostaje zachęcić was do odwiedzenia Ibizy chociażby dla poznania jej innego charakteru: pięknej różnorodnej przyrody – z pewnością nie mieliście na to czasu podczas wypadów poświęconych wyłacznie clubbingowi.

Autor: Artur Wojtczak