IDealna Rosalie. na Def Jam Recordings | Electronic Beats Poland
Feed/Music

IDealna Rosalie. na Def Jam Recordings

Wokalistka Rosalie powraca z nowym, na wskroś miejskim materiałem dla polskiego oddziału Def Jam Recordings.

Bardzo podoba nam się sposób w jaki swoja karierę buduje Rosalie. Początkowo małymi krokami wchodziła na ten trudny polski rynek puszczając oko do sceny hip-hopowej i jej fanów.

Pierwsze dwa wydawnictwa, na których łączyła wpływy hip-hopu, r&b i muzyki elektronicznej, przyniosły jej występy na najważniejszych rodzimych festiwalach, nominację do Fryderyka za debiut roku i zwycięstwo w organizowanym przez Gazetę Wyborczą plebiscycie Sanki.

“Flashback” / Alkopoligamia

Longplay artystki, jaki wydała Alkopoligamia zbierał znakomite recenzje i zdecydowanie utorował wokalistce drogę do kolejnych grup słuchaczy. Mocnym punktem albumu byli producennci, jaki skomponowali muzykę na “Flashback”: Chloe Martini, Pejzaż czy Bitamina.

Rok temu stacje radiowe zdobywał utwór ‘Ile mogę” w remiksie lessless z kolejnej już składanki “Albo Inaczej 2”.

Albo Inaczej 2 – Rosalie. – “Ilę mogę?”

Rok 2020: “IDeal”

W najbliższy piątek do sklepów zawita najnowsza płyta artystki: “IDeal”. Ten album to – jak pisze Rosalie. –   przede wszystkim rozliczenie z ostatnimi dwoma latami na scenie. Życiem w ciągłej trasie, nowymi doświadczeniami i oczekiwaniami. To z jednej strony poszukiwanie twórczej tożsamości, a z drugiej próba odnalezienia równowagi między życiem prywatnym i pracą artystyczną. Tytułowy utwór to jedyna piosenka na płycie zaśpiewana po angielsku. To spory zwrot w twórczości Rosalie., mimo że stanowi on kontynuacje pracy nad tekstami z Rasem i wokalistą zespołu Muchy, Michałem Wiraszko.

Rosalie. – “Nie Mów”

Rosalie.: Album powstawał w trakcie trasy koncertowej, płyty FLASHBACK.

Liczba zagranych koncertów, zdobyta pewność siebie na scenie, nawet niektóre porażki bardzo wzmocniły moją wizję na ten krążek. Zależało mi na dobrej zabawie, luzie i pokonywaniu własnych barier. Siedzenie w studio z 3 dodatkowymi osobami początkowo wydawało mi się absurdalne, byłam przyzwyczajona do pracy w pojedynkę ale emocje i ilość pomysłów , które rodziły się podczas takich sesji były czymś totalnie odjechanym. Po raz kolejny przekonałam się, że współpraca z wieloma osobami jest tym, co sprawia ,że każdy numer ma swój własny charakter i inną energię. To były bardzo intensywne, radosne i świadome dwa lata pracy, dzięki, którym nauczyłam się wymagać od siebie coraz więcej.

Producenci

Oprócz dobrze znanych z poprzednich nagrań Rosalie. Jordaha czy Chloe Martini, na płycie swój ślad odcisnęli również Ment XXL, schafter czy duet Makowiec i Lange. Za mix i mastering całości odpowiada Rafał Smoleń. Premierze materiału towarzyszyć będzie trasa koncertowa po największych polskich miastach.

Czekamy i wiemy, że Rosalie. nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!

Teskt: Artur Wojtczak

Fot. Zuza Krajewska