Electronic Beats Poland
Music

IDealna Rosalie. na Def Jam Recordings

Wokalistka Rosalie powraca z nowym, na wskroś miejskim materiałem dla polskiego oddziału Def Jam Recordings.

Bardzo podoba nam się sposób w jaki swoja karierę buduje Rosalie. Początkowo małymi krokami wchodziła na ten trudny polski rynek puszczając oko do sceny hip-hopowej i jej fanów.

Pierwsze dwa wydawnictwa, na których łączyła wpływy hip-hopu, r&b i muzyki elektronicznej, przyniosły jej występy na najważniejszych rodzimych festiwalach, nominację do Fryderyka za debiut roku i zwycięstwo w organizowanym przez Gazetę Wyborczą plebiscycie Sanki.

“Flashback” / Alkopoligamia

Longplay artystki, jaki wydała Alkopoligamia zbierał znakomite recenzje i zdecydowanie utorował wokalistce drogę do kolejnych grup słuchaczy. Mocnym punktem albumu byli producennci, jaki skomponowali muzykę na “Flashback”: Chloe Martini, Pejzaż czy Bitamina.

Rok temu stacje radiowe zdobywał utwór ‘Ile mogę” w remiksie lessless z kolejnej już składanki “Albo Inaczej 2”.

Albo Inaczej 2 – Rosalie. – “Ilę mogę?”
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Rok 2020: “IDeal”

W najbliższy piątek do sklepów zawita najnowsza płyta artystki: “IDeal”. Ten album to – jak pisze Rosalie. –   przede wszystkim rozliczenie z ostatnimi dwoma latami na scenie. Życiem w ciągłej trasie, nowymi doświadczeniami i oczekiwaniami. To z jednej strony poszukiwanie twórczej tożsamości, a z drugiej próba odnalezienia równowagi między życiem prywatnym i pracą artystyczną. Tytułowy utwór to jedyna piosenka na płycie zaśpiewana po angielsku. To spory zwrot w twórczości Rosalie., mimo że stanowi on kontynuacje pracy nad tekstami z Rasem i wokalistą zespołu Muchy, Michałem Wiraszko.

Rosalie. – “Nie Mów”

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Rosalie.: Album powstawał w trakcie trasy koncertowej, płyty FLASHBACK.

Liczba zagranych koncertów, zdobyta pewność siebie na scenie, nawet niektóre porażki bardzo wzmocniły moją wizję na ten krążek. Zależało mi na dobrej zabawie, luzie i pokonywaniu własnych barier. Siedzenie w studio z 3 dodatkowymi osobami początkowo wydawało mi się absurdalne, byłam przyzwyczajona do pracy w pojedynkę ale emocje i ilość pomysłów , które rodziły się podczas takich sesji były czymś totalnie odjechanym. Po raz kolejny przekonałam się, że współpraca z wieloma osobami jest tym, co sprawia ,że każdy numer ma swój własny charakter i inną energię. To były bardzo intensywne, radosne i świadome dwa lata pracy, dzięki, którym nauczyłam się wymagać od siebie coraz więcej.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Producenci

Oprócz dobrze znanych z poprzednich nagrań Rosalie. Jordaha czy Chloe Martini, na płycie swój ślad odcisnęli również Ment XXL, schafter czy duet Makowiec i Lange. Za mix i mastering całości odpowiada Rafał Smoleń. Premierze materiału towarzyszyć będzie trasa koncertowa po największych polskich miastach.

Czekamy i wiemy, że Rosalie. nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!

Teskt: Artur Wojtczak

Fot. Zuza Krajewska

Loading...