Electronic Beats Poland

Clubland Polska, czyli nowości z polskiej sceny klubowej #3

Artur Wojtczak

Prezentujemy trzecią odsłonę autorskiego cyklu CLUBLAND POLSKA – letnio-jesienny przegląd  klubowych nowości od polskich producentów takich jak Seltron 400, Mia Twin & Kasp, Michał Wolski czy Earth Trax.

Posłuchajcie najnowszych wydawnictw z wytwórni:  SpekuLLa, Hafendisko, czy Technosoul. Dziś brzmienia od deep-house’u i techno po garage-house.

SELTRON 400 / MOST Records

Seltron 400 to obecnie jeden z  najciekawszych muzycznych projektów na polskiej scenie klubowej – po znakomitym acid-house’owym tracku “Świeży Oddech” umieszczonym  na kompilacji “Friends Of Pets”,  latem pojawiła się EP-ka duetu „Zabawa Trwa” ( jako digital download i 12”).

Seltron 400 tworzą 2 producenci: Eltron John i SLG. Obaj wydali już szereg solowych singli i EP-ek, które ukazywały się na całym świecie pod szyldem labeli takich jak: Transatlantyk, U Know Me, Pets Recordings (Eltron) czy STEP, Studio Barnhus, Trapez i Cynosure ( SLG).

Marek Stuczyński  i Łukasz Seliga wystąpili też na tegorocznym Open’er Festival oraz podczas szczecińskiej edycji Boiler Roomu

Mimo, że na scenie mówiło się, że Seltron 400 wyda w tym roku cały album, to zespołowi najwyraźniej bliższa jest filozofia  Levona Vincenta.

„Ponieważ wywodzę się z tradycji tanecznych 12”, czyli maxi-singli, to ku tej formie się zwracam – nie albumowej. Skupiam się na zrobieniu dwóch mocnych klubowych kawałków na stronę A i B płyty i chcę by brzmiały naprawdę świetnie.”

Pierwsze (po składankowym  “Otwórz Oczy”) , wydawnictwo Seltron 400 w  MOST Records (sub-label PROSTO.) zawiera trzy utwory.

Oprócz numeru tytułowego, pojawia się też wersja tzw. Bonus Beats – tak  charakterystyczna dla tanecznych maxi-singli z lat 90. (tutaj “Purpurowy Bonus”)

Posłuchajcie też świeżego miksu, jaki Seltron 400 nagrali na zaproszenie Catz’N Dogz dla Rinse FM.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

MIA TWIN & KASP / Otake Records

Mia Twin & Kasp  są wyjątkowym duetem na polskiej scenie klubowej. Razem za deckami, razem w studio nagraniowym i w… życiu. Do tego już na pierwszy rzut oka wyglądają na pokrewne sobie dusze zjednoczone w muzyce. Czy w takim razie ich nowa płyta mogła nosić tytuł inny aniżeli „We’re Together”? Oczywiście, że nie. 3.10.2017 odbyła się premiera tego wydawnictwa opublikowanego  w stołecznym Otake Records. Kasp współpracował już z labelem Piotra Bejnara – chociażby przy okazji piosenki, jaką skomponował dla Noviki „Secret Passage”.

Iza Grygo i Kacper Bogacz są bardzo zdolni i wykształceni muzycznie. Kacper jest absolwentem wydziału jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej, pracował m.in. z Reni Jusis oraz był połową duetu Pol_On.  Iza gra na gitarze i fortepianie, występowała w grupach teatralnych. Jaki Mia Twin & Kasp wydawali już wspólnie w Soundbar Records („There’s Something About You”) i We Are Your Music Mate ( „Dub Me”) i remiksowali berliński projekt Manhooker.  Znacie ich też z imprez, które nakręcali w Nowej Jerozolimie czy 1500m2. Brzmienia house, techno, 2 Step czy drum’n’bass to ich domena.

EP-ka „We’re Together” uwodzi deepowym klimatem w dwóch pierwszych numerach ( tytułowym i „Mi2” ) i już przy drugim przesłuchaniu w waszą głowę wejdzie hook    „ We are together all the time, together, in every moment”.  Na specjalną pochwałę zasługuje remiks producenta Id Ensamble, który pięknie rozwija się w stronę acidowego klubowego bangera podkręconego brzmieniami 303-ki.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

MANOID / Hafendisko

“To Grieve” to najnowszy singiel Manoid, który ukazał się  nakładem niemieckiego labelu Hafendisko. Numer zwiastuje album artysty, który pojawi się w przeciągu najbliższych miesięcy. Wydawnictwo, oprócz wersji oryginalnej, zawiera dwa remiksy popełnione przez Sid Le Rocka i Pysha.

Manoid wystąpił tego lata ze swoim materiałem w stołecznym  klubie Smolna i na festiwalu Audioriver.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

MICHAŁ WOLSKI / Semantica Records / Nonplus Records

Michał Wolski zaliczy tegoroczną jesień do niezwykle udanych. Otóż na składance „Arquitectura del Sueño” wydanej w renomowanej  hiszpańskiej wytwórni Semantica Records (sygnowanej okrągłym numerem 100), okazał się jego utwór „The Way”.

Michał sąsiaduje na tej kompilacji (2CD) z artystami takimi jak Claudio PRC, Svreca, Anthony Linell czy Błażej Malinowski.

Jakby tego było mało, Michał Wolski wydał we wrześniu kolejnego winyla: „The New World” ukazał się w labelu Boddiki – Nonplus Records:

A1 The New World
A2 Moment By Moment
B1 Polar Day
B2 No Beginning No End

Tym, którzy tańczyli do muzyki Michała np. podczas cyklu Move Mózg czy w poznańskiej Tamie, przypominamy również o regularnej audycji radiowej z rasowym, głębokim  techno: Audycja „Fünfte Strasse”( prowadzona wspólnie z Błażejem Malinowskim)  na antenie Radia Kampus w każdą niedzielę o 23-ej.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

TRUE.DAT / SpekuLLa Records

Piotr Truszkowski aka Piotro aka True.Dat działa na scenie muzycznej od wielu lat. Obecnie dziennikarz radiowej Czwórki, zaczynał od kolekcjonowania płyt i współpracy z portalem FTB.pl i DJ Magazine. Debiutował w labelu Solarstone’a – Molecule Recordings oraz  Stellar Fountain.

Fascynację progressive True.Dat zamienił ostatnio na powrót do korzennych, deepowych brzmień muzyki house. Stąd zainteresowanie labelu Seba Skalskiego tym materiałem ( Sebastian dokonał również masteringu).

We wrześniu w SpekuLLa Records ukazała się „The Truth EP” nasycona brzmieniami deep- i funky house. EP-ka zawiera 3 nagrania z intrygującymi, zawadiackimi samplami wokalnymi.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

KEENARF / TBA

Keenarf po występach na festiwalu „Summer Contrast Festiwal” oraz „Beats For Love” w  Ostrawie obok Fatboy Slima czy Sonny Fodera, pracuje nad nową muzyką. Dziś prezentujemy jego nowy house’owy kawałek inspirowany piosenką z repertuaru Steve Miller Band “Abracadabra”.

Track jest dostępny jako „free download”. A wkrótce nowe nagranie od Krzyśka Hawaja –  “Useless Activity” w Eton Messy Records w październiku.

https://www.youtube.com/watch?v=vXvd8Kpb34o

GOGAN / Who Else Black / Be One Records

Gogan aka Sebastian Szelagiewicz założył w 2008 roku kolektyw Trippy Sounds, który organizował imprezy z udziałem takich artystów jak Robag Wruhme, Kink, Dj T., Robert Babicz, Dinky, Hector, , Burnski, ,Catz ‘n Dogz. Mimo, że Sebastian od kilku lat skupia się głównie na produkcji muzyki, to jednak nie odszedł całkowicie od działki bukingowej: we Wrocławiu wystartował bowiem nowy klub o nazwie Świdnicka 12, któremu artystycznie szefuje właśnie Gogan. Program na najbliższe tygodnie jest bardzo bogaty i z pewnością zatrzęsie nocnym życiem Wrocławia: spodziewajcie się setów Nicka Curly, Vonda7, Adana Twins.

Produkcyjnie Gogan atakuje rynek nową dwunagraniową  EP  ‘No Drama’ na której w nagraniu tytułowym  funkujący groove buduje prawdziwego parkietowego bangera.
‘Entire System’ jest bardziej tech-house’owy i w klimacie kolejnej nowości: „Deceiver EP” (na labelu Miguela Bastidy Be One Records) ,  która poniżej również w remiksie Simona Mattsona.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

KUBA OTŁOWSKI & FictiOne / Bullfinch Records

Kuba Otłowski  jest od 6 lat na klubowej scenie. Były rezydent klubu Nowa Jerozolima w Warszawie określa swój styl określa jako „Ethereal Techno” –  charakteryzujący się liniami  głębokiego basu i intrygujących melodii. W swoich setach zawsze stawia na świeżość i idealnie dopracowaną selekcję.

Do tej pory supportował m.in takich artystów jak: Loco Dice, Pig&Dan, Oliver Huntemann, Martin Buttrich,  Robert Babicz, Kaiserdisco, Mind Against,  Recondite, Hot Since 82, Âme, Dixon, Etapp Kyle, Maya Jane Coles,  DVS1, Stephan Bodzin, Woo York czy Damian Lazarus, a jego mixy mogliście usłyszeć w w wielu audycjach, m.in: Electronic Exultation w Ibiza Global Radio.

Fictione aka Piotr Stechnij produkcją muzyki zajmuje się od kilku lat, a jego utwory ukazywały się głównie w takich wytwórniach  jak Balkan Connection, Bullfinch, Majestic Family Records, A Must Have gdzie zostały dostrzeżone  przez wielu znanych artystów, a jego utwór “I Found U” w oryginalnej wersji  Hernan Cattaneo zagrał w jednej ze swoich audycji radiowych. Ostatnio mocny powiązany z polska wytwórnią Luzztro Records gdzie wydał już kilka remixów dla takich artystów jak Thomas Langner czy Gogan, które także zostały bardzo pozytywnie odebrane, a wkrótce ukaże się jego najnowszy solowy album w powyższej wytwórni.

 Kuba wraz z FictiOne wydał na początku lipca pierwszą EP-kę “Tulum”, która ukazała się  nakładem wytwórni Bullfinch Records. Z Piotrkiem aka Fictione znają się od kilku lat, zawsze mieli podobny gust muzyczny. Na początku roku postanowili razem spotkać się w studiu i okazało się, że to współpraca przebiega bardzo dobrze a panowie świetnie się uzupełniają.

Ich track “Sunset in Bcn” został doceniony m.in przez samego właściciela kultowej belgijskiej  wytwórni R&S Recordings. Mają w planach kolejne produkcje, które usłyszycie już wkrótce. A obu spotkacie zapewne na klubowym szlaki pomiędzy Smolną, Jasną i klubem Luzztro.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

KUBA SOJKA / Technosoul

Kuba Sojka świętuje w tym roku 10-lecie działalności na polskiej scenie techno. Tyle bowiem lat dzieli nas od jego pierwszych nagrań i występów z projektem Psi-Acoustic.

Ten jubileusz może być świętowany z wielką radością: przypieczętowany został bowiem kolejnym znakomitym wydawnictwem. Tym razem muzyka Kuby ląduje na winylowym placku labelu Technosoul pod tytułem „ Voltan II”. EP-ka zawiera 4 utwory: „Voltan II” i „Argo 1417”w  remiksach jakich podjęły się legendy techno: Mike Parker i Neil Landstrumm! Masteringu płyty dokonał   Michał Wolski.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

TRELIŃSKI / Luzztro Records

(Piotr) Treliński jest młodym warszawskim producentem, który w świat elektroniki wszedł za sprawą filmu “Berlin Calling” o karierze Paula Kalkbrennera – po seansie wrócił do domu z jasną wizją swojej  muzycznej przyszłości. Tak zaczęła się jego  długa podróż przez style i gatunki. Jak sam twierdzi, „w swoich setach i produkcjach stara się łączyć style Rodhada, Tale Of Us z nutką Sama Paganini.”

Piotr grywał między innymi  w klubach: Luzztro, 55, Nowa Jerozolima,  LAB i Backstage występując m.in. u boku Seba Skalskiego, SLG, Urbańskiego(Rysy) czy Siasia.

Debiut Trelińskiego –  singiel „Doorway” ukazał się tego lata w Luzztro Records pod katalogowym numerem 15. Czekamy na kolejne produkcje Piotra, a labelowi Luzztro Records gratuluję i ostatnich wydawnictw i wysokiego poziomu muzycznego i wizualnego swojej sceny podczas wrześniowego Instytutu.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

EARTH TRAX / Phonica Records / Lost Palms

Earth Trax to  pseudonim Bartosza Kruczyńskiego, który dał się poznać szerszej publiczności w duecie Ptaki, który zawiesił działalność, czym wprawił w smutek naprawdę wielu fanów ich produkcji – nasączonych soczystymi samplami z  polskich płyt z muzyką  rozrywkową.

Kiedy usłyszałem indywidualny set Bartosza ( z klasycznym, esencjonalnym house’em z lat 90. ) w klubie 1500m2  wiele lat temu – wiedziałem, że na  jego autorskie kompozycje warto czekać.

Wszystkie dotąd wydane single Earth Trax

mają najlepsze cechy releasów ze złotego czasu muzyki house: mają groove, ukazują się w wersjach podstawowych oraz dub, są dostępne na winylu, mają finezyjne, brudne linie basu.

„Horyzont” ze składanki Friends Of Pets wspominany był na „Clubland Polska Vol.  2”.  Tymczasem „L’Avventura EP” na angielskim Phonica Records przypomina najlepsze nagrania głębokiego Italian – House, a w szczególności kultowego tracka Key Tronics Ensamble „Calypso of House” (1990) z katalogu Irma Records.

Tymczasem na Lost  Palms (  sublabelu Shall Not Fade)  została właśnie wydana „ I Gave You Everything EP”:

A1 Pozbaw takiego powietrza (Deprive Me Of Air)
A2 Kawiarnia Luna (Cafe Luna)
B1 Dałam Ci wszystko (I Gave You Everything)
B2 Wyjście (Exit)

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

LESSLESS feat. Ania Iwanek / TBA

Lessless (Łukasz Sobolewski) zadebiutował kiedyś na antenie Radia Kampus remiksem piosenki Julii Marcel „Matrioszki”. Jak sam o sobie mówi: ”Tworzy muzykę elektroniczną bazującą na niskim basie osadzonym w melancholijnych klimatach”. Stąd jego upodobanie do brzmienia syntezatorów z lat 90. i muzyki filmowej. Zresztą lessless jest klasycznie wykształconym muzykiem, co pozwala mu się odnaleźć w różnych klimatach muzycznych: raz czerpie z Kosheen, innym razem z Portishead. Łukasz wyprodukował też remiks ( „Stres” Felicjana Andrzejczaka / oryginalnie Eldo)  na składankę Alkopoligamii „Albo Inaczej”, natomiast wiosną przygotował zaskakujący bit do singla „Gotowy” warszawskiego rapera  Kaietanovicha ( połowa duetu Zetenwupe).

Najnowszym projektem są jednak elektroniczne  okołosoulowe  produkcje nagrane wspólnie z Anią Iwanek ( Rubber Dots, „WIR” z Pablopavo).

Nagrana wspólnie EP-ka nosi tytuł „Simple Songs” i zawiera 4 utwory, w których taneczne bity lessless mieszają się z eterycznym, „czarnym” głosem Ani, który przywodzi na myśl Billie Holiday.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

DAS KOMPLEX / Mireia Records / People Must Jam

Das Komplex znacie m.in. ze znakomitego nagrania „Weź Mnie Ze Sobą” (doskonale pamiętam, gdy usłyszałem je po raz pierwszy na afterze na patio w warszawskiej Nowej Jerozolimie – od razu wiedziałem, że Marcin Łukaszewicz czuje groove jak mało kto i czekałem na jego kolejne produkcje). W waszych słuchawkach mógł jeszcze nie wybrzmieć ubiegłoroczny album „All For Love” i utwór „Shadows” z tegorocznej kompilacji Friends Of Pets.

Das Komplex w ostatnim czasie wypuszcza nagranie za nagraniem i  to nie koniec na rok 2017. W labelu Mireia Records miała premierę EP-ka „We’ll Sea Pt.1” (29.09.) i tam usłyszycie  „Las”.

W australijskim labelu house / nu-disco People Must Jam ukazała się niedawno „Under Feet  EP” z 4 utworami: „Under Feet”, „W Podwodnym Paśniku”, „Bearded Dwarf” i „When”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

A na listopad zapowiadana jest nowa kompilacja Step Recordings, na której znajdziecie 2 utwory Das Komplex.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

CONCEPT OF THRILL / Drvms Ltd. / Sional Records

Concept Of Thrill aka Paweł Zawadzki bardzo dynamicznie rozwija zarówno swój label  Drvms, jak i pracuje nad wydawaniem własnej muzyki.

Późną jesienią ukaże się podwójna składanka, która przywodzi na myśl „Poland Calling” Angelo Mike’a z 2008 roku.  Na  „DRVMS LTD. Various Artists Vol.1” usłyszycie nagrania takich artystów jak np. Michał Wolski, Reverie czy Kaotik.

Concept of Thrill pojawił się tymczasem na innej kompilacji – we włoskim labelu Sional Records specjalizującym się w techno, ambiencie i muzyce eksperymentalnej.  „Violent Grip Pt. 2” otwiera właśnie znakomity, energetyczny  numer Pawła Zawadzkiego „Substrat”.

Artystę usłyszycie w tym roku jeszcze w takich klubach jak Smolna w Warszawie, Soda Underground Stage w  Łodzi i sopockim Sfinksie.

Jako niespodzianka dla słuchaczy od COT: track „Spatium” do darmowego pobrania.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

GREG SIN KEY / Intensive Recordings

Greg Sin Key  z Łodzi, który wystąpił niedawno na imprezie z okazji 20 lecia kariery MC Akira ( obok Nefti i MC Leo)  szykuje właśnie nową EP na Intensive Recordings     „ 3 Bass Pianos” to oczywiste  nawiązanie do old-skoolu, który zawsze dominował na łódzkiej scenie. Jeśli tęsknicie więc za euforycznymi brzmieniami pianina i połamanymi bitami z tłustym basem, zapraszam do posłuchania tego wydawnictwa. „Boogie Time” , „Summer Bass” i „The Trip” przypadną do gustu zarówno fanom starej szkoły, jak i nowych produkcji breakowych.

 

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

MARTIN DEPP / Pogo House Records

Martin Depp regularnie dostarcza nam nową muzykę w swoim labelu Pogo House Records, a także swoje cykliczne sesje miksów z serii „Rough Beatz” i „In My Garden”, gdzie miksuje nagrania z nurtów underground house, garage, deep-house.

Najnowszym garage-house’owym  release’em PGH pod numerem katalogowym  PGHRV001 jest świeży winyl „Take Control” z miksami od Mike’a Sharona i Marca Cotterella. Limitowany nakład 300  kopii już wylądował na Juno.

Natomiast 20.10. pojawił się na rynku ‘90s Tape” Criss Korey – Martin Depp Remix już do odsłuchu!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

PIOTR FIGIEL / Android Musiq

Piotr Figiel ma za sobą znakomity występ na wrześniowym Instytucie, gdzie zagrał obok takich polskich DJ’ów i producentów jak Dasein, MaL czy Błażej Malinowski.

Piotr przygotował niedawno autorski remiks dla Kalter Ende.

We wrześniu ukazała się też jego nowa EP-ka „Welcome to The Lab”.

Wydawnictwo zawiera 4 nagrania:

  1. Occam’s Razor
  2. Chekhov’s Gun
  3. Foreshadow
  4. Foreshadow – Rraph Remix

Całość brzmi minimalistycznie, momentami eksperymentalnie – Piotr wyraźnie szlifuje swój własny styl i mocno kibicuję jego kolejnym wydawnictwom.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

https://soundcloud.com/piotrfigiel/kalter-ende-test-zone-piotr-figiel-remix

PYSH / Manjumasi

Pysh  aka Bartłomiej Abramczyk to bardzo ceniony na rynku producent, wydający m.in. dla Einmusika. Wszyscy kojarzycie go również polskiego klasyka nagranego wspólnie z Marcinem Żyskim „ W Pokoju Obok”. Pysh grał też  ostatnio support przed Guy J w  stołecznym Niebie.

W październiku zobaczycie go za deckami również w  nowym klubie w Gdyni (Drugi Dom) oraz na konferencji Amsterdam Dance Event w Holandii.

Po remiksach dla Manoida  i Marcusa Raute ( label Colour In Music), Bartłomiej wydał autorską EP-kę „Flamingo EP” ( z remiksami m.in. od Markusa Homma i Vincenta Casanovy).

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

SINCZ / Steyoyoke / BC2 Records

Wspomniany już Pysh produkuje również w duecie: tym razem z Sinczem – laureatem konkursu  Ibiza Burn Residency Mix Off w 2014 roku.

15.09. miała premierę kompilacja „Steyoyoke Paradigm Vol.01”. Tam znajdziecie utwór „Kawalerskie”, a w nim  nawiązania do tzw. Ethereal Techno. Na składance pojawiły się też nagrania m.in. Soul Button, Dahu.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

Sam Sincz ( Andrzej Siniarski-Czaplicki) , którego setów słuchacie m.in. na Smolnej, a wcześniej w Nowej Jerozolimie, Tomba-Tomba czy 1500m2 wydał też w tym kwartale świetną progresywną produkcję: „Eos”. Tytułowy track oraz „Ophelia” pojawiły się na rynku 5 czerwca za sprawą Balkan Connection / BC2 z Belgradu.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

Tommy Gustav / Taste the Music

Po singlu „Free Falling”, który opisywaliśmy w  poprzednim wydaniu Clubland Polska Vol. 2 ( wersja fizyczna CD może być jeszcze do zdobycia – śledźcie profil facebookowy Taste The Music  https://www.facebook.com/ttmofficial/ ).

3.10. ukazał się nowy singiel Tommy Gustav  „ Just Dance”.  Tomek Gnaciński jest od lat wierny klasycznym brzmieniom muzyki house opartej na korzeniach z Chicago, Nowego Jorku i Londynu. Nie inaczej jest teraz: soulful-house’owa produkcja z charakterystycznym wokalem  Rolanda Clarka ( znacie go z nagrań z takimi tuzami świata house’u jak Roger Sanchez, Armand Van Helden czy Bob Sinclar) pięknie płynie na delikatnym piano zagranym przez Tommy’ego. Track przypomni wam letni groove, jaki niosą ze sobą taneczne składanki z Ibizy, przypominając jednocześnie czas „when house was about house”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

MODEST GLESMAN / NERVOUS RECORDS

Pod pseudonimem Modest Glesman kryje się Eryk Sarniak,były basista i wokalista Out Of Tune, DJ znany na warszawskiej scenie jakio Jick Magger. Eryk mieszka od kilku lat w Nowym Jorku i jest animatorem tamtejszej alternatywnej sceny tanecznej, grając regularnie m. in w Bossa Nova Civic Club. Jest też założycielem Unter, który stał się czołową imprezą wśród nielegalnych rave’ów na Brooklynie. Wśród DJ-ów, jacy zagrali na Unter byli m.in. Bjarki, Marcel Fengler, Heiko Laux, Etapp Kyle. Modest wspólnie z The Bunker zorganizował trzy edycje pierwszych w NYC rave’ów które trwały 36 godzin bez przerwy. W efekcie tego, w 2015 roku cykl Unter określony został jako “dopest of 2015” w Vice, a w 2016 „Best After-Hours 2016” wg NY Mag.

W lipcu tego roku legendarny nowojorski label Nervous Records ( w ich portfolio m.in. Armand Van Helden, Kim English, Byron Stingily) opublikował świetną EP-kę Modesta Glesmana “Stratton/Tam”, gdzie w tytułowym technicznym “Tam” pojawiają się m.in. sample z Włodzimierza Kotońskiego “Etiuda na jedno uderzenie w talerz”.

Tymczasem 16.10. również na Nervous Rec. ukazała się 3 – trackowa EP pt. ” Triple Life / Wellness”.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud's privacy policy.
Learn more

Load content

POLSKI KLASYK: EVAH „Rozczarowanie” ( Star Of 77 2 Step Remix) / Pozytywka Sound

Evah była sensacją roku 2002 w polskim R’n’B: pojawiła się na fali popularności polskiego rapu i czarnych brzmień. Miała kilka teledysków, które gościły na rotacji Viva Polska i na liście przebojów tej stacji. Mimo, że wydana przez nią płyta ( Pomaton EMI / Pozytywka Sound) przeszła trochę bez większego echa, to ten album ma do dziś wiernych fanów.

Promocyjny singiel Evah doczekał się naprawdę dobrych klubowych remiksów: m.in. od Modfunk i Star Of 77, który to przerobił „Rozczarowanie” na kawałek w stylu modnego wówczas 2 Stepu.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Published October 25, 2017.