Electronic Beats Poland
Music

Daft Punk's Electroma

W naszym filmowym cyklu, w każdy wtorek i czwartek prezentujemy filmy, które związane są z kulturą klubową i naszym zdaniem zasługują na uwagę. Ostatnio pojawiło się kilka dokumentów, które przypominamy poniżej, dlatego tym razem postawiliśmy na coś zupełnie innego. 

Opowieść o dwóch robotach, które chcą stać się ludźmi

Daft Punk’s Electroma to film z 2006 roku, za którego scenariusz i reżyserię odpowiada sam zespół, czyli Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Co ciekawe i bolesne zarazem akurat w tej produkcji nie usłyszymy żadnego z ich utworów. Nie zmienia to faktu, że soundtrack jest bardzo interesujący, współautorem jest m.in. Sébastien Tellier.

Electroma początkowo miała być teledyskiem do “Human After All”, ale w kreatywnych głowach twórców rodziło się dużo pomysłów i obraz w końcu ewoluował do  pełnometrażowego filmu. Jak powiedział sam Guy-Manuel: “Uzyskaliśmy dynamikę filmowania i film powstał w naturalny sposób…Gdy mamy dobrą dynamikę pracy, nie musimy zadawać sobie nawzajem wielu pytań”. Thomas Bangalter dodał: “Mieliśmy takie podejście do tego filmu jak wtedy, gdy zaczynaliśmy tworzyć muzykę. Stworzyć coś bez zasad i standardów. Mieć świeże podejście do czegoś nowego, czego naprawdę nie znasz, i czego uczysz się od zera”

Nie jest to kino lekkie z jednej strony opowiada o dążeniu robotów do spełneinia marzeń, czyli nauczenia się człowieczeństwa, ale z drugiej pokazuje ogromną nietolerancję panującą wśród ludzi.

Ostrzegamy, że obraz nie każdemu przypadnie do gustu, jest bardzo minimalistyczny i złożony z długich ujęć i melancholijnej muzyki. Choć dla fanów całej twóczości francuzów jest to pozycja obowiązkowa.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Więcej filmów na ElectronicBeats:

Dokument o szalonych początkach niemieckiej kultury techno
10 filmów fabularnych o kulturze klubowej
Dokument o Detroit i korzeniach techno
Loading...