Electronic Beats Poland

Dokument o szalonych początkach niemieckiej kultury techno, który musicie obejrzeć!

Nasza wiedza na temat wszystkich zagadnień związanych z muzyką elektroniczną i kulturą techno nigdy nie będzie w pełni kompletna.

Wiemy, na pewno, że istnieje kilka filmów i dokumentów, obok których nie można przejść obojętnie, jeśli chcesz poznać rewolucyjny wpływ tego gatunku na cały świat. My staramy się cyklicznie przybliżać Wam materiały, które uważamy za wartościowe. Właśnie poprzez takie dokumenty, czy np. “Muzyczny Atlas Świata”

Tak jest z pewnością w przypadku dokumentu z 2008 roku “We call it techno!”, w reżyserii Holgera Wicka i Marena Sextro. Film pokazuje rozwój techno w Niemczech na przestrzeni lat, po obu “stronach muru” oraz bada czynniki kulturowe, technologiczne i muzyczne, które doprowadziły do entuzjastycznego przyjęcia tego nurtu w miastach takich jak Berlin, Frankfurt i wielu innych.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Film zawiera niepublikowane materiały archiwalne z lat 1988-1994, a także szereg ekskluzywnych wywiadów z niektórymi z najbardziej znanych postaci tamtych czasów, w tym Svenem Väthem, Markiem Reederem, Tanith i organizatorami The Bunker czy Wolle XDP. To po prostu “must see” dla każdego szanującego się fana muzyki elektronicznej.

Całość możecie obejrzeć z angielskimi napisami.

 

Published April 02, 2020. Words by Redakcja.