5 miksów polskich DJ-ów na Wielkanoc
Feed/Music

5 miksów polskich DJ-ów na Wielkanoc

Święta coraz bliżej, a większość z was spędzi je w odosobnieniu. Idziemy więc w sukurs waszym potrzebom i na ten czas proponujemy pięć miksów polskich DJ-ów, które wniosą trochę pogody ducha. Jak zwykle różnorodnie: od afro-house’u po Detroit techno i retro EBM.

 

KUBA SOJKA / INQBATOR

Kuba Sojka to jeden z najzdolniejszych polskich DJ-ów i producentów hołdujących rasowemu brzmieniu techno. My proponujemy wam fantastyczny set złożony wyłącznie z produkcji tego artysty, jaki zagrał na ostatniej imprezie w katowickim Inqbatorze – na jego zamknięcie po 20 latach.

 

TOMMY GUSTAV & O U I ( Poetry In Motion) / TAMA

Tommy Gustav to wielki propagator „real house music”, DJ i producent z Leszna reprezentujący label Taste The Music. O U I (Poetry In Motion), czyli Stefan Łyczewski – Włoch mieszkający w Polsce również produkuje i grywa w naszych klubach. Tym razem połączyli swoje  fascynacje muzyczne i kreatywne  siły jako      S P I R I T U ∆ L Crew i zaserwowali najlepszy afro- I deep-house grając w marcu w poznańskiej Tamie.

 

Mr. LEX / A Step Into The Darkness

Mr. Lex – DJ i dziennikarz, członek formacji Beats Friendly nieczęsto nagrywa miksy, dlatego ten nie umknął naszej uwadze. Ostatnio spotkaliście Maćka za deckami Smolnej, gdy grał na imprezie z Fatboy Slimem. Ale najczęściej występuje oczywiście w duecie z Noviką. W miksie „ A Step Into Darkness” usłyszycie m.in. Steve’a Buga i Monkey Safari.

 

MIC OSTAP / 30 LAT SCENY TECHNO W POLSCE

Mic Ostap, jeden z pionierów polskiej sceny to postać nietuzinkowa. Nagrał niedawno świetny podcast dla kolektywu NOIR dostępny tutaj.

My tymczasem polecamy jego miks promujący książkę „30 lat sceny techno w Polsce”, jaka ukaże się jesienią. W tej antologii przeczytacie również  wywiad z Michałem, w którym opowie kilka fascynujących historii z klubu Alfa, Trend czy Le Madame. Tymczasem w poniższym miksie usłyszycie takich bohaterów wczesnej sceny house, techno, EBM jak Nitzer Ebb, KLF, Speedy J czy Bomb The Bass.

 

DUSS / WISŁOUJŚCIE

Wojtek i Sebastian mają za sobą znakomity rok i wydają się kontynuować tę passę. Po znakomitym występie na Instytucie pojawił się kontrakt z Second State. My tymczasem przypominamy ich set z ubiegłorocznego Wisłoujścia. I czekamy z utęsknieniem na nową edycję – poczujecie to samo oglądając ten zapis! A przy okazji przypominamy o akcji SAVE SMOLNA.

 

DUSS Wisłoujście 2019

DUSS x Wisłoujście

Gepostet von Smolna am Dienstag, 17. März 2020