Electronic Beats Poland
Culture

"The Avengers: Infinity War" oficjalnie zarobiło 2 miliardy dolarów na całym świecie

Co ciekawe, jeśli chodzi o same Stany Zjednoczone, "Avengersi" nadal nie są najlepiej zarabiającym filmem Marvela.

Stając się czwartym filmem w historii, który osiągnął taki wynik. Do pokonania nadal są “Avatar” (2 miliardy 788 milionów), “Titanic” (2,187) i “Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”.

Co ciekawe “Avengersi” potrzebowali jednego dnia dłużej od “Avatara”, aby osiągnąć ten wynik i są pierwszym w historii filmem o superbohaterach, jak i pierwszą letnią premierą, która osiągnęła tak gigantyczny zarobek.

Oczywiście nikt nie łudzi się, że trzecia odsłona historii Kapitana Ameryki i spółki będzie w stanie wejść na pierwsze miejsce najlepiej zarabiających filmów w historii kina, ale wielu zastanawia się, czy przy dobrych wiatrach czwarta część byłaby w stanie w końcu zrzucić z tronu “Pokahontas w kosmosie”.

Co ciekawe, jeśli chodzi o same Stany Zjednoczone, “Avengersi” nadal nie są najlepiej zarabiającym filmem Marvela – ten tytuł nadal należy się “Czarnej Panterze”, do której “Infinity War” brakuje 44 miliony.

Pozostaje pogratulować Disneyowi i czekać na kolejną odsłonę historii marvelowskiego uniwersum. Bo zapowiadane zmęczenie superbohaterami nadal nie wydaje się być bliskie.

Loading...