Richie Hawtin w wyjątkowej rozmowie dla Electronic Beats | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Richie Hawtin w wyjątkowej rozmowie dla Electronic Beats

“You just have to remember, I’m coming from a time of mad scientists, of Derrick & the Gang, when there was no rules and everybody was looking forward. And that’s the perspective that I personally prefer to keep.”

Prezentujemy zapis wyjątkowej rozmowy z Richiem Hawtinem, która odbyła się w minionym tygodniu w przestrzeniach Factory Berlin. Artysta podczas niej opowiedział naszej redakcyjnej koleżance Gesine Kühne i zebranym tam fanom o swoich doświadczeniach z ponad 30 lat działania w kulturze klubowej.

Hawtin przybliżył nam swoją historię, jak udało mu się zdobyć przyczółek na scenie muzycznej Detroit w latach 80′, gdzie jako nieśmiały chłopiec dojrzewał, by zostać gwiazdą świata techno.

Opowiedział nam o pragnieniu ciągłego wzbogacania interakcji swojej muzyki z tłumem i angażowaniu w to nowej technologii w tym 5G. Zdradził swoje pierwsze wrażenia z działania aplikacji CLOSER, którą opracował wraz z naszymi kolegami z Telekom Electronic Beats w Niemczech.

Z pomocą nowej aplikacji, która zostanie wydana już na początku września, fani będą mieli możliwość interakcji z pokazami CLOSE, aby stworzyć własne doświadczenia. Z rozwojem aplikacji pojawi się również możliwość streamowania występu na żywo – CLOSE Combined przeniosą show Hawtina na nowy poziom.

Całość rozmowy (w języku angielskim) dostępna na naszym podcaście: