Electronic Beats Poland
Music

Kelela wystąpi w Warszawie!

World Wide Warsaw znowu nas zachwyca. Drugim headlinerskim ogłoszeniem przyszłorocznej edycji festiwalu będzie jedna z najbardziej wyczekiwanych wokalistek w naszym kraju – wyjątkowa Kelela.

Koncert odbędzie się 20 lutego w Teatrze WARSawy, w którym WWW robi też dwie z trzech imprez before’owych z Forest Swords i Robert Glasperem. Bilety na koncert (w bardzo limitowanej ilości) znajdziecie poniżej.

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Kelela to aktualnie jedna z najciekawszych wokalistek r’n’b na świecie. Jej mixtape z 2013 roku nagrany wspólnie z producenckimi reprezentantami z Night Slugs i Fade To Mind pokazał, że można tworzyć niejednoznaczne, przemyślane r&b, które miesza się z grimem, housem i połamanym bassem nie tracąc przy tym na taneczności i tekstowej głębi . Kelela przez 4 lata od pierwszego pojawienia się na scenie pracowała nad swoim debiutanckim albumem, który w tym roku w końcu ujrzał światło dzienne. Z miejsca wydawnictwo przez wielu krytyków zostało określone jako jeden z najlepszych albumów tego roku. Dość powiedzieć, że „Take Me Apart” spowodowało, że Kelela jednym tchem wymieniana jest obok Solange (która w zeszłym roku zebrała burzę oklasków po wydaniu swojego „A Seat at the Table”) jako dwa najciekawsze głosy nowego fali amerykańskich wokalistek. Wiele lat trzeba było czekać na renesans r&b, które w ciągu ostatnich lat w końcu zyskało bardziej intelektualną twarz, która nie boi się ryzykować brzmieniem i stawać się częścią undergroundowego świata muzyki.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Loading...