Instytut ogłasza wrześniowy line up! | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Instytut ogłasza wrześniowy line up!

Po drugiej edycji Instytut Festivalu, jeden z najstarszych polskich brandów imprezowych powraca do macierzy, czyli Instytutu Energetyki na ulicę Mory 8.

Po dość długiej przerwie, w ubiegłym tygodniu pojawił się komunikat na fan page’u instytutowym, że długie oczekiwanie zostaje zakończone i już we wrześniu muzyka techno wraca do Hali Najwyższych Napięć.
Tak więc 27. i 28. września w brutalistycznym budynku instytutu naukowego    (tak, na co dzień trwają tam badania i wywoływane są sztuczne burze) odbędzie się święto techno trwające po raz pierwszy dwa dni i będzie gratką zarówno dla fanów mocniejszych, undergroundowych brzmień jak i trochę lżejszej elektroniki.
Line up jesiennego Instytutu przedstawia się następująco:
INSTYTUT FRIDAY:
PAN-POT
AGIM live
DEAS
DUSS
LULU MALINA
INSTYTUT SATURDAY:
ANJA KRAFT
AKSAMIT
BLAWAN
CLERIC live
SEPT
TAKA live
XOSAR live
Krótko podsumowując: bardzo lubiani w Polsce Pan-Pot reprezentujący Second State wraz ze swoim “podopiecznym” Deasem, do tego chłopaki z Duss i Agim, którego live-acty są naprawdę doskonałe. Sobota zdominowana jest przez kobiety, a highlightem nocy będą zapewne występy Clerica i Blawana. Jedno jest pewne: sceneria instytutowa pozwala każdemu artyście tam występującemu wybrzmieć w naprawdę wyjątkowy sposób. To samo dotyczy publiczności – każdy szanujący się raver musi choć raz przeżyć Instytut!
Przypominamy, że historia wielkich rave’ów w Instytucie sięga roku 2000. Wtedy to promotorzy z agencji Groove Control: Iwona Korzybska, Joanna Wielkopolan i Gerhard Derksen poczuli chęć i misję, by wielkie imprezy jakie widzieli w Holandii, na festiwalu Awakenings przenieść na polski grunt. Do tej pory w Instytucie zagrały takie tuzy światowej sceny techno jak Jeff Millls, Johannes Heil, Luke Slater, Richie Hawtin, Sam Paganini.
Red. Artur Wojtczak