Dotacje dla tour managerów gwiazdorskich DJ-ów? | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Dotacje dla tour managerów gwiazdorskich DJ-ów?

Afery w dobie kryzysu Covid-19

Świat muzyki tanecznej w czasie kryzysu nie przestaje zaskakiwać. Jak dobrze pamiętacie, w marcu mieliśmy do czynienia z aferą dotyczącą apelu agencji Discwoman, która prosiła o dotacje fanów techno.

Tour Managers Not Touring

Tymczasem pod koniec kwietnia dziesięciu gwiazdorskich DJ-ów zawiązało inicjatywę o nazwie Tour Managers Not Touring (TNT), aby zebrać fundusze dla swoich menedżerów obsługujących trasy na czas ich przestoju podczas   kryzysu COVID-19.

Sesje pod nazwą The Sofa Sessions TNT miały przedstawiać poszkodowanych finansowo tour managerów w trakcie miksów takich gwiazd jak  Cox, Nicole Moudaber, Dubfire, Seth Troxler, Hito, Paco Osuna, Joseph Capriati, The Martinez Brothers, Carnage i Alan Fitzpatric.

Pierwsza część ukazała się 27 kwietnia i składała się z 27 podcastów o łącznej długości ponad 31 godzin muzyki. Fani, którzy przekazali darowiznę w wysokości 5 € lub więcej, mieli dostęp do wszystkich nagrań.

Superstar DJ’s skrytykowani

Tymczasem w usuniętym  już wideo udostępnionym na stronie Stadium Artists na Facebooku w niedzielę,  John Askew skrytykował wspomnianych artystów za prośby o darowizny od ogółu społeczeństwa, zważywszy na fakt, że są jednymi z najbogatszych DJ-ów na świecie.

„Dlaczego nie pokrywają kosztów swoich tour managerów i nie rozdają tych miksów za darmo, ani nie przekazują pieniędzy na  służbę zdrowia? To są faceci z wieloma milionami funtów, euro i dolarów w banku, a tymczasem proszą ogół społeczeństwa o utrzymanie własnych managerów”.