Electronic Beats Poland
Music

5 miksów polskich DJ-ów z czasu pandemii

To kolejny tydzień, w którym borykamy się z problemem pandemii.

Dlatego proponujemy wam selekcję kolejnych pięciu miksów, które otwierają nowy tydzień. Tydzień, w którym znowu możemy spacerować, biegać, skakać po lasach i parkach. Startujemy tak jak znoszenie ograniczeń, czyli bardzo spokojnie i ciut melancholijnie, by zakończyć w rytmach progressive i uplifting-house.

 

KETIOV (Catz’ N Dogz)
Nasz przegląd zaczynamy nietypowo: od bardzo spokojnego podcastu. Ketiov to anagram słowa Voitek, a chodzi tu oczywiście o Wojtka Tarańczuka – ½ naszego eksportowego duetu Catz ‘N Dogz. Ten producent potrafi niesamowicie zaskakiwać: produkuje zarówno euforyczny, korzenny house jak i bardzo spokojną elektronikę. Wielu z was miało nie lada niespodziankę zapoznając się z albumem „King Of Hypocrisy”, który nie był raczej do tańczenia. Podobnie jest z downtempowym miksem „Ketiov’s Losing Track Of Days”, który znakomicie oddaje atmosferę,w  jakiej obecnie przyszło nam żyć. Całość została nagrana za jednym podejściem, zawiera spokojną, szalenie emocjonalną muzykę na okres kwarantanny.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

OSKAR SZAFRAN
Rezydujący w Berlinie Oskar Szafraniec skrócił ostatnio swój artystyczny pseudonim pod kątem nadchodzącego, tajemniczego projektu. Ten DJ i producent współpracujący do tej pory m.in. z Ricardo Villalobosem czy A Guy Called Gerald nie traci impetu pracy i podczas lockdownu nagrywa nową muzykę oraz miksy. My prezentujemy dziś muzyczną perełkę: specjalny podcast z piosenkami z krajów bloku wschodniego: od Polski po Ukrainę czy Serbię z lat 70-tych, 80-tych oraz 90-tych. Ile polskich kompozycji wyłapaliście?

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

JAREK CZECHOWSKI
Jarek Czechowski aka Angelo Mike (pod tym pseudonimem występuje ostatnio rzadziej) to prawdziwa legenda naszej sceny. Zaczął miksować około 1995 roku, a na scenę taneczną wkroczył z kultury hardcore punkowej. Grywał chyba wszędzie: od Instytutu po  niemiecki Mayday, występując obok takich sław jak Richie Hawtin czy Sasha. Dziś występuje trochę rzadziej – nad czym ubolewamy – ale  z wielką przyjemnością dzielimy się jego progresywnym miksem Connect (do znalezienia również w Apple Podcast).

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

CHRISS JAXX  / BLISKA
Chrissa Jaxxa wszyscy kojarzymy z najlepszą muzyką house, którą grywa dla nas od wielu lat. Występował w klubach całej Polski oraz na festiwalach, z z pewności pamiętacie go m.in. z Muzy, Klubokawiarni czy nieodżałowanej Nowej Jerozolimy. Grał u boku takich sław jak Chus & Ceballos David Penn czt Milk & Sugar. Krzysztof Jasek znany jest z tego, że serwowaną muzyką potrafi wprowadzić prawdziwą euforię na parkiecie, a to przecież esencja kultury house! Zapoznajcie się  z jego podcastem dla bielskiego klubu Bliska! Oraz śledźcie jego profil facebookowy, by nie przegapić deepowych streamów podczas pandemii.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

DJ PRO
Takiego house’owego miksu dawno nie słyszeliście, a przynajmniej nie w Polsce. DJ Pro, czyli Maciek Prorok jest na scenie już 25 lat – grywał w najbardziej znanych imprezowniach w naszym kraju jak Piekarnia, Sfinks, Tam Tam, H2O czy SQ.
Maciek Prorok jest też remikserem i producentem (solo lub jako duet OGH, Mago Dago lub ProBan) jego tracki pojawiały się  na wielu kompilacjach z muzyką klubową ( Chillout Flavor,  Metaxa – Chill Out Music, Peroni – Made in Italy). Dziś proponujemy wam jego soulfulowy miks w stylu projektu NuYorican Soul  – pełen amerykańskich brzmień house i garage. Wśród wykonawców m.in. Underground Solution, DJ Duke czy Louie Vega.

By loading the content from Mixcloud, you agree to Mixcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Autor: Artur Wojtczak

 

 

Loading...