Electronic Beats Poland
Music

Nie żyje Avicii - miał 28 lat

Artysta zmarł dzisiaj w południe w Omanie. Informacja trafiła do nas oficjalnie od managementu artysty

Z wielkim smutkiem musimy poinformować o śmierci Tima Berglinga, znanego lepiej jako Avicii. Muzyk został znaleziony martwy w Muscat w Omanie, dzisiaj po południu. Rodzina producenta prosi o uszanowanie ich prywatności w tej cięzkiej dla nich chwili.

Avicii zrezygnował z występowania na żywo w 2016 roku wyjąsniając, iż za jego decyzją stoją problemy zdrowotne związane również z nadużywaniem przez niego alkoholu. Wielu fanów spodziewało się rychłego powrotu muzyka do grania na żywo, ale ten przez ostatnie dwa lata skupił się na tworzeniu muzyki zamiast na wystepowaniu z nią.

W zeszłym roku Avicii wydał swoją ostatnią w karierzę epkę “Avīci (01)”, na której można było usłyszeć jego kooperację z m.in. AlunąGeorge czy Cashmere Catem. Przy okazji release’u napisał

W zeszłym roku zrezygnowałem z grania na żywo i wielu sądziło, że to koniec. Ale na koniec życie koniec z występami nie oznaczał końca Avicii albo mojej muzyki. Przeciwnie, wróciłem do miejsc, w którym od początku wszystko miało sens – do studia. Następny etap będzie dotyczył tylko i wyłącznie mojej miłości do muzyki. To początek czegoś nowego. Mam nadzieję, że sprawi wam tyle samo przyjemności co i mnie.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

RIP

Loading...