Electronic Beats Poland
Music

Znamy cały skład tegorocznego "plażowego" Audioriver

Chociaż jeszcze trochę ogłoszeń na nas czeka, to już wiemy kto się pojawi na wszystkich nadwiślańskich scenach płockiego festiwalu. Do wcześniej ogłoszonych muzyków dołącza niemalże 30 polskich muzyków i producentów, którzy jak zwykle pomogą zamienić płocką plażę w centrum europejskiej elektroniki. Choćby na jeden weekend.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Tak, jak w ostatnich latach, Audioriver kładzie bardzo duży nacisk na sprowadzanie artystów, którzy nie mieli wcześniej okazji zaprezentować się na płockiej plaży. Pierwszym z takich projektów jest Bass Astral x Igo, czyli efekt współpracy producenta, Kuby Tracza oraz wokalisty, Igora Walaszka, charakteryzujący się niestandardowymi kompozycjami i świetnymi improwizacjami na żywo. Duet producencko-wokalny tworzą także Dorota Morawska i Adam Nowak występujący jako Last Blush, łączący łagodne melodie dream-popu z mocnym brzmieniem syntezatorów. Tak, jak wymienione powyżej projekty, na Main Stage zagra również kolejny debiutant, czyli Moosak. Artysta inspirujący się stylem Daft Punk czy Justice ma już w swoim katalogu wydawnictwa we francuskim So French Records.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Na scenie T-Mobile Electronic Beats do wcześniejszego gwiazdorskiego line-upu dołączają Jutro i Kosa – czyli ojcowie projektu Czeluść i Górny, szerzej znany z aliasu Gooral. Dodatkowo usłyszymy również Piotra Bejnara, który promować będzie swoją najnowszą płytę. Podobnie zresztą jak Baasch, który wystąpi na głównej scenie obok Urbański LIVE (czyli połowy duetu Rysy)

Na Audioriver co roku występuje również silna reprezentacja muzyki drum & bass. Podczas tegorocznej edycji, w Hybrid Tent zagra Handra – uznany duet producentów nie tylko w kraju, ale i zagranicą; Mr. Cannabeatz, który dostał ponowne zaproszenie na plażę po żywiołowym występie przed rokiem; Krzyku – wszechstronny producent, DJ i beatboxer, a także współtwórcy programu Audioriver, czyli kolektyw NeverAfter.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Bardzo ciekawie zapowiadają się także występy w Cities: True Music Tent, gdzie tym razem zaprezentują się przedstawiciele Poznania oraz Górnego Śląska. Ze stolicy Wielkopolski na Audioriver przyjądą Juniore b2b ConradQ, czyli twórcy muno.pl, związani m.in. z klubem SQ; Michał Gutkowski reprezentujący Be Kollektiv – grupę osób odpowiedzialną za Kaskada Festival; a także Tom Palash oraz Tralien, czyli DJ-e znani z setów chociażby w Projekt Lab.

Reprezentanci Śląska to natomiast Siasia – postać bardzo zasłużona do rodzimej sceny techno; Capo ze znanego projektu Module, Sierra Cosworth z ekipy Szok oraz kolektyw Urloop.

 

Loading...