Electronic Beats Poland
Culture

Wixapol powraca w nowej siedzibie

Jedna z naszych ulubionych serii imprez miesiąc temu trafiła pod strzechy legendarnego klubu Park. W miejscu, w którym normalnie możecie trafić na imprezy spod znaku “Fast & Famous” (najnowsze hity z radiowych list przebojów) albo “Park & Ride” (pół litra piwka w cenie biletu) twórcy Wixapolu postanowili na chwilę zamienić tę przestrzeń w gabberową stolicę Polski.

W trakcie następnego wixapolskiego eventu (23.11) zobaczymy prawdziwą legendę sceny hardcore’u – The SpeedFreaka, który rok temu celebrował 25 lecie swojego pobytu na scenie. SpeedFreak był pionierem hardcore’u na początku lat 90′ jak i istotnym współtwórcą frenchcore’u na początku XXI wieku. Przez lata Martin Damm zwiedził cały świat, wydał niemalże 50 EPek i singli jak i ponad 10 pełnoprawnych albumów.

W Warszawie muzyk pojawi się ze swoim nowym projektem noszącym tytuł Gabberdisco, w którym twórca łączy w sobie legendarne brzmienie hardteku z samplowymi cytatami muzyki popularnej wplecionymi wprost w szaleństwo w tempie 200 bpm.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Ale jakbyśmy bardzo nie starali się wyjaśnić dlaczego warto wpaść 23 listopada do Parku lepiej po prostu przeczytać słowa organizatorów eventu:

NA WIXAPONGU MORZESZ WSZYSTKO MORZESZ DAC SB GABBER!!1 MARZESZ DAC SB DISKO!! SEZON GRZEWCZY ZACZYNAMY WIELKOM IMBOM Z LEGENDOM Z NIEMCUF – THE SPEED FREAKIEM I JEGO NOWYM SZALONYM PROJEKTEM GABBERDISCO CZYLI HARDTEKI HARDKORY I FRENCZKORY ZMIELONE Z SETKAMI POPOWYCH I DISKO SAMPLI WIXAPOLSKIE SERDUSZKA W RYTMIE 200 BPM })
Loading...