Wixapol powraca w nowej siedzibie | Electronic Beats Poland
Feed/Culture

Wixapol powraca w nowej siedzibie

Jedna z naszych ulubionych serii imprez miesiąc temu trafiła pod strzechy legendarnego klubu Park. W miejscu, w którym normalnie możecie trafić na imprezy spod znaku “Fast & Famous” (najnowsze hity z radiowych list przebojów) albo “Park & Ride” (pół litra piwka w cenie biletu) twórcy Wixapolu postanowili na chwilę zamienić tę przestrzeń w gabberową stolicę Polski.

W trakcie następnego wixapolskiego eventu (23.11) zobaczymy prawdziwą legendę sceny hardcore’u – The SpeedFreaka, który rok temu celebrował 25 lecie swojego pobytu na scenie. SpeedFreak był pionierem hardcore’u na początku lat 90′ jak i istotnym współtwórcą frenchcore’u na początku XXI wieku. Przez lata Martin Damm zwiedził cały świat, wydał niemalże 50 EPek i singli jak i ponad 10 pełnoprawnych albumów.

W Warszawie muzyk pojawi się ze swoim nowym projektem noszącym tytuł Gabberdisco, w którym twórca łączy w sobie legendarne brzmienie hardteku z samplowymi cytatami muzyki popularnej wplecionymi wprost w szaleństwo w tempie 200 bpm.

Ale jakbyśmy bardzo nie starali się wyjaśnić dlaczego warto wpaść 23 listopada do Parku lepiej po prostu przeczytać słowa organizatorów eventu:

NA WIXAPONGU MORZESZ WSZYSTKO MORZESZ DAC SB GABBER!!1 MARZESZ DAC SB DISKO!! SEZON GRZEWCZY ZACZYNAMY WIELKOM IMBOM Z LEGENDOM Z NIEMCUF – THE SPEED FREAKIEM I JEGO NOWYM SZALONYM PROJEKTEM GABBERDISCO CZYLI HARDTEKI HARDKORY I FRENCZKORY ZMIELONE Z SETKAMI POPOWYCH I DISKO SAMPLI WIXAPOLSKIE SERDUSZKA W RYTMIE 200 BPM })