Electronic Beats Poland
Culture

Twórca "The Wire" pracuje nad nowym serialem o hiszpańskiej wojnie domowej

Serialowa lekcja historii.

David Simon i firma produkcyjna Mediapro już zaczeli przygotowania do prac nad “A Dry Run” – serialu opowiadającym historię członków Batalionu Abrahama Lincolna, którzy trafiają do Hiszpanii, aby walczyć z faszyzmem.

Praca nad scenariuszem już ruszyły. George Pelecanos i Dennis Lehane (którzy pracowali też przy “The Wire”) dołączą do “A Dry Run”. Póki co wiemy, że serial ma być 6-odcinkową miniserią.

Na ekranach zobaczymy historię batalionów Abrahama Lincolna i George’a Washingtona, którzy jako część Międzynarodowej Brygady brali udział  w Wojnie Domowej między 1937 a 1938 rokiem.

Hiszpańska walka z faszyzmem i błędne wykorzystanie kapitalizmu, jako zaczątek totalitaryzmu (reprezentuje) wybitną polityczną narrację 20 wieku i tego co się dzieje teraz.

Amerykanie są dumni ze swoich batalionów biorących udział w walkach z faszyzmem w Hiszpanii. My zmieniamy nazwy ulic dlatego, że ktoś nie zna historii. Miejmy nadzieję, że kiedyś w Polsce ktoś też będzie chciał nakręcić historię walecznych Dąbrowszczaków.

Loading...