Electronic Beats Poland
Tech

W Toruniu będziemy mogli zobaczyć wyjątkową wystawę twórczości Davida Lyncha

David Lynch jest dziwakiem, ale chyba każdy to wie i właśnie tę jego dziwaczność wielu z nas uwielbia. Artysta przez lata swojej kariery dał się poznać oczywiście najbardziej jako wyjątkowy reżyser i scenarzysta, ale jego twórczość wykracza daleko poza świat kina.

Lynch zajmuje się również malarstwem, fotografią czy litografią i w Toruniu będziemy mogli właśnie zapoznać się z jego dorobkiem plastycznym. W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej od 12 listopada tego roku będziemy mogli zobaczyć około 400 prac artysty wśród których znajdą się zarówno rysunki z wczesny lat 50-tych, obrazy z lat 60-tych czy najnowsze prace, które Lynch wykonał w tym roku.

Pomysłodawcą i kuratorem wystawy jest Marek Żydowicz, dyrektor Festiwalu CAMERIMAGE. Realizacji ekspozycji podjęli się organizująca Camerimage Fundacja Tumult oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, przy wsparciu Fundacji Sztuki Świata, której współzałożycielem nota bene jest David Lynch. Wystawę współfinansuje Miasto Toruń oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wystawa będzie częścią tegorocznej odsłony festiwalu Camerimage, a na jej wernisażu będzie okazja porozmawiać z samym artystą, która przyleci do Torunia na otwarcie swojej retrospektywy prac.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Loading...